Макар и със солидно творчество зад гърба си, докато снима "Авиаторът" Мартин Скорсезе все още няма "Оскар". Златната статуетка ще я получи две години по-късно за филма си "От другата страна" (2006).
Но през 2004 г. приятелството му с Леонардо ди Каприо вече е явно. Двамата са работили заедно в "Бандите на Ню Йорк". След този проект ще се срещнат още в "От другата страна", "Злокобен остров" и "Вълкът от Уолт Стрийт".
Леонардо така и няма да получи златна статуетка за нито едно от участията си, но филмите със Скорсезе му носят достатъчно слава и купища пари.
Що се отнася до "Авиаторът" (с 11 номинации за "Оскар") филмът ще ни припомни историята на ексцентричният милиардер Хауърд Хюз, който за разлика от други богаташи, освен в красиви жени, влага парите си в доста по-вълнуващи страсти: Холивуд и авиацията. Именно тези две сфери ще му донесат световно признание и незабравимост и до наши дни.
Скорсезе никога не е искал от героите си да са идеални личности. Дори напротив. Режисьорът обича да се вглежда в техните недостатъци, пороци, които като че ли са двигател за това да станат такива личности, каквито са.
Затова и в "Авиаторът" ще ни представи един самоданеян, пълен с фобии Хюз, готов обаче да даде и душата си за нещата, които значат много за него. Скорсезе няма да ни остави да заобичаме героя, нито да му се възхитим, но със сигурност ще признаем постиженията му.
Режисьорът ще поведе разказа по добре познатия си стил, като детайлно ни подреди средата, в която е живял героя му, хората, с които е общувал. Ди Каприо следва стриктно зададеното от Скорсезе и влиза под кожата на Хюз вглъбен до крайност.
Сред многото жени на героя, ще се открои тази, изиграна от Кейт Бланшет, която единствена ще го обича заради него самия. Сред останалите красавици ще видим Гуен Стефани и Кейт Бекиннсейл. Гледайте филма на 28 октомври от 20.30 часа по Bulgaria ON AIR.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Wall Street не повярва на уверенията за прогрес в преговорите между САЩ и Иран
ВЕИ и френските ядрени централи засега удържат поскъпването на тока в Европа
Глобалното качество на въздуха се влошава през 2025 г., основно заради горските пожари
Какво стои зад стратегията на Безос за AI трансформация на традиционни индустрии?
ЕЦБ ще започне нови проверки на излагането на банките към частния кредит
Благовещение е - традиции, забрани и кой празнува имен ден
Прогноза за времето: Мъгли сутринта и променливо време през деня
Дневен хороскоп за 25 март за всички зодии: Някои да изчакат, други - да действат
Стайни растения за здраве и позитивна енергия у дома
Рецепта за паста с телешко месо
Тези 3 зодии винаги намират изход от всяка ситуация
България уреди две контроли, вижте съперниците
Ливърпул благодари на Салах, а негов съотборник го обяви за най-великия
Ситуацията със Стеф Къри остава неясна
Спортът по телевизията днес, 25 март
Люис Хамилтън очаква още силни представяния
Световното по снукър остава в "Крусибъл" още дълго време
Кой празнува на Благовещение
Нумерологична прогноза за 25 март
Таро карта за 25 март, сряда
Дневен хороскоп за 25 март, сряда
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо и по-персонализирано от всякога
Цветове за добро настроение през пролетта
България, Румъния и Хърватия с най-висока смъртност по пътищата в ЕС
Няма българи за работа по хотелите, дават по 1500 евро заплата на непалци, индийци, киргизи и узбеци
Някои българи влизат в имотния пазар с мисълта да излязат по-богати
Български астрономи откриха нова свръхземя
България е сред най-големите търговски партньори на Иран – четвърти по внос, осми по износ
ЦРУ и Мосад допуснаха фундаментална грешка при подготовката на войната в Иран
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция
Руският аналог на Starlink вече има 16 сателита в орбита
Artemis II: Поглед отвътре към мисията, която ще отведе човечеството по-далеч от всякога