Създаденият по третата книга на Джеймс Дашнър "Лабиринтът: Последният кандидат" продължава да е най-гледаният филм у нас, сочат обобщените данни от киносалоните. Екшънът за последния щурм срещу компанията "Зло", която контролира единственият незаразен град на Земята, е гледан вече от 37 856 зрители и има 405 599 лева приходи за десетте дни на екраните.
На втора позиция е станалият популярен още преди премиерата му филм на Ридли Скот заради презаснемането на част от материала - "Всичките пари на света". Историята по действителните събития, разказани в документалната книга на Джон Пиърсън, свързани с отвличането на тийнейджъра Пол Гети, внук на милиардера Жан Пол Гети, в която ролята на стиснатия богаташ играе Кристофър Плъмър вместо Кевин Спейси, е гледана от 7 559 зрители и има 72 332 лева приходи за първите три дни у нас.
Трети е българският "Посоки" на режисьора Стефан Командарев. Филмът, носител на награди от български и чужди фестивали, е от десет дни на екраните у нас и за това време са го гледали 19 532 зрители и има 168 753 лева приходи, пише БТА.
На четвърто място е анимацията "Бикът Фердинанд". Историята на младия бик с миролюбив характер, който попада на арената и трябва да се бие за живота си, е гледана от вече 90 462 зрители и има 800 119 лева от билетите им за почти два месеца у нас.
Пето място е за втората премиера от миналия уикенд - "Най-мрачният час". Филмът на Джо Райт с Гари Олдмън в главната роля, който разказва за случващото се през четири седмици от 1940 година в началото на мандата на Чърчил като министър-председател е гледан от 3 702 зрители и има 37 766 лева приходи за първите три дни у нас.
На шесто място в топ 10 е приключенският "Джуманджи: Добре дошли в джунглата". Историята, която продължава случилото се с Алън Париш във филма от 1995 година, и въвлича още четирима тийнейджъри с техните аватари в старата видеоигра е гледана от 150 363 зрители и има 1 477 764 лева приходи за седемте седмици у нас.
Седмо място сред най-гледаните филми е за екшъна "Бърлога на крадци". Обирането на клона на Федералния резерв в Лос Анжелис и преследването на престъпниците са гледани от 28 592 зрители и има 254 099 лева приходи за трите седмици от премиерата му у нас.
На осмо място е друг екшън - "Без последна спирка". Филмът с Лиам Нийсън, в който героят му има времето на едно пътуване в крайградския влак, за да разкрие таен свидетел на престъпление и да спаси живота му, е от месец на екраните у нас и за това време са го гледали 40 726 зрители и има 382 798 лева приходи.
Девети по ред е екшънът "12 силни", който разкрива на екрана историята на пазена в тайна операция след атентатите от 11 септември 2001 година в САЩ. Военната драма с Крис Хемсуърт, Майкъл Шанън, Майкъл Пеня, Треванте Роудс, Уилям Фиктнър, Тейлър Шеридан е от десет дни у нас и е гледана вече от 8 816 зрители и има 79 205 лева приходи.
На десета позиция е българската драма "Дъвка за балончета". Филмът с Иван Юруков и Теодора Духовникова, който показва събития от 80-те години на миналия век от детството на героите им и от наши дни, е гледан от 72 314 зрители и има 598 416 лева приходи за двата месеца от премиерата му.
Другите две премиери - "По действителен случай" на Роман Полански и драмата "Телма" за любовната връзка между две жени, са съответно на 18 и на 21 място по зрителски интерес след миналия уикенд.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Европейският стартъп за дронове Helsing стигна оценка от 18 млрд. долара
Shein се стреми към оценка над 40 млрд. долара в IPO-то в Хонконг
Работниците на Hyundai стачкуват заради бонуси и риска от загуба на работа заради роботите
Д. Делчев: Криптоактивите на българските клиенти на борсата Binance не са под риск
Руснаци купуват електромобили, за да се спасят от кризата с горивата
Инфлацията в еврозоната и САЩ ще бъде във фокуса на инвеститорите тази седмица
A1 Gaming League отново събра феновете на електронните спортове на Aniventure Comic Con 2026
Протести в НАТФИЗ срещу ректора: Студенти настояват за оставката на проф. Дачев
Европа ограничава социалните мрежи за децата: "Нуждаят се от време в реалния свят"
Патриарх Кирил и собственикът на "Лукойл" Алекперов отпадат от санкционния списък на ЕС
Решават мярката на шофьора на ТИР-а от трагедията край Карнобат
Конте? Гуардиола поема Италия
Съдбата дължеше на Меси големия мач с Англия
Гриша Ганчев: Левски купи 14 мача, трябваше да стане шампион + ВИДЕО
Зверев за Синер: Няма по-добър от него
Сладкото отмъщение на Джуд!
Германия загуби милиони заради резила на калпавия си Бундестим
10 идеи за кухня в L-образна форма
Голяма промяна за 3 зодии на 14 юли – Новолуние в Рак
Ето кои са наградените филми на 6-ия Международен документален „Родопи Филм Фест“ (RIFE) 2026
Днес празник имат Габриел, Габриела и Гаврил
Как правилото 7:1 може да удължи живота ни
Седмичен хороскоп за 13 –19 юли 2026
Туристи се натровиха в 5-звезден хотел в Кушадасъ
„Бриз 2026“ навлезе в морската си фаза (СНИМКИ)
Любимец на "соколите" се завърна на "Коритото"
ЕС вади патриарх Кирил и Вагит Алекперов от 21-вия пакет санкции срещу Русия
Доброволци видели Асен и го подгонили, но се измъкнал
Успех! Варненче спечели сребърен медал от Международна олимпиада по физика
Разкриха мистерията с масовата смърт на морски обитатели в Австралия
Учени предлагат иновативен метод за защита на космически кораби от слънчеви изригвания
Японската стратегия „Ноетра“ до 2040 г.: 10 млн. робота в 18 индустрии
Откриха възможна връзка между тъмната материя и неутрино
Възможно ли е съзнанието на извънземните да е коренно различно от нашето?
Над 80 мистериозни същества, живеещи в пълен мрак, откриха в Австралия