Дъщерята на красивата Роми Шнайдер не спести истината, че не одобрява лентата, посветена на майка й. Сара Биазини дори е скандализирана от филма "Три дни в Киберон", който дебютира на тазгодишното "Берлинаре", предаде Франс прес.
"Шокирана съм най-вече защото смятам, че хората, които ще го гледат, няма да видят филм за майка ми - категорична е Биазини. - Те няма да видят филм за Роми Шнайдер. Ще станат свидетели на измислица. Филмът изобилства от лъжливи намеци".
Продукцията проследява епизод в края на живота на Роми Шнайдер. През 1981 г. актрисата дава последното си интервю за германското списание "Щерн", докато е на лечение във френския град Киберон. Шнайдер, известна с ролята си във филмовата трилогия "Сиси", умира през 1982 г.
Филмът на френско-иранската режисьорка Емили Атеф, вдъхновен от действителни събития, обрисува една "нещастна и окаяна" Роми Шнайдер в труден момент от живота й - след раздялата със съпруга й Даниел Биазини, бащата на Сара.
Кинозвездата е представена като страдаща от зависимост от медикаменти и алкохол, с която се опитва да се пребори по време на престоя си в Киберон - представа, която дъщеря й оспорва.
"Майка ми редовно посещаваше Киберон, но за да се подлага на таласотерапия с цел отслабване, както правеха много актриси. Това беше обичайна практика. Става въпрос просто за таласотерапия, а не за лечение в център за детоксификация" - настоява Сара Биазини.
Дъщерята на Роми Шнайдер, която също е актриса, намира за скандални многобройните препратки към алкохола, които започват още от първата сцена в продукцията.
"Най-тежкото нещо, според мен е, че филмът представя майка ми като алкохоличка. Ако попитате всички режисьори и актьори, с които тя е работила, никой няма да каже, че е имала проблеми с пиенето.
Наложената от филма представа е злоумишлена. Крайно време е хората да престанат да извличат дивиденти, разпространявайки лъжи" - допълва Биазини.
Режисьорката на "Три дни в Киберон" Емили Атеф на свой ред казва, че във филма е запазила някои пасажи от интервюто на Роми Шнайдер, докато други е съчинила. "Имах нужда от подобна свобода, за да постигна истинността на образа" - обяснява Атеф.
"Три дни в Киберон" тръгна по кината в Германия още през пролетта, а във Франция ще излезе на 13 юни на екран, пише БТА.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Историческите търговски сделки извеждат Индия на световната сцена, но предизвикателствата остават
А. Гюров: Няма директна военна опасност за България заради конфликта в Близкия изток
Биткойнът поевтиня под 64 хил. долара заради атаките по Иран
NVIDIA ще представи специализиран нов процесор на конференцията си за разработчици
Текстилният бранш в България е песимист за бъдещето и иска подкрепа от държавата
От "опасна ситуация" до "краят на тероризма е близо": Реакциите на политиците на ударите по Иран
Убити са министърът на отбраната на Иран и командирът на гвардейците
ГЕРБ: Гюров незабавно да запознае партиите с решенията на Съвета за сигурност
Нарушителите на пътя: КАТ състави близо 5 000 глоби за ден
Андрей Гюров: Няма директна военна заплаха за България
Приеха промени в правилата на футбола! Ето какви са те
НА ЖИВО: Септември - ЦСКА
Алегри: Сезонът се решава сега
Добруджа обърна Черно Море и взе 10 точки от последните 4 мача
Осъдиха съдия в Швецария, снимал футболистки под душа
Радослав Янков отпадна на осминафинал в Криница
Изберете магичен кристал и вижте какво ви очаква през март
Месечен хороскоп за март 2026
Седмична нумерологична прогноза за 2 – 8 март
Ярки цветове и красиви акценти от Prada за есен-зима 2026-2027 (+Снимки)
Италиански кюфтенца с лимонов сос
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от филма "Хопъри"
Фестивален и конгресен център – Варна кани на поредица от концерти през март
Родители са притеснени: Бъдещето на спортни таланти във Варна е застрашено
Черно море не успя да победи в Добрич
Георг Георгиев: Ескалацията на напрежението в Близкия изток е тревожен сигнал
Тодоровден събра малки и големи в Екопарк Варна
Премиерът след Съвета по сигурността: Няма директна военна опасност за територията на България
Мозъкът на „супер-възрастните“ продължава да генерира неврони
Човечеството е на ръба: Кога Земята може да стане необитаема
Прогноза за магнитни бури за 28 февруари – 1 март
Има ли извънземен живот на популярната екзопланета K2-18b
Заболявания, които могат да предскажат появата на Алцхаймер 10 години по-рано
Пълно лунно затъмнение на 3 март 2026 г.: Как да наблюдаваме Кървавата луна?