Продължението на историята между Злодеида и Аврора в "Господарка на злото 2" се хареса най-много на българските зрители, сочат обобщените данни от киносалоните след миналия уикенд. Случващото се в Горско царство, с принц Филип, помощника Диавал е проследено от 31 740 зрители и отчита 349 165 лева приходи за първите три дни у нас.
На втора позиция е другата премиера от миналия уикенд - българският "Завръщане" на Ники Илиев. Историята за четирима приятели, които се връщат 20 години по-късно в Пловдив, за да помогнат на единия да запази дома си, е гледана от 14 809 зрители и има 137 668 лева приходи.
Трето място е за двуседмичния първенец в топ 10 - "Жокера" за комедианта Артър Флек, който по-късно става лидер на престъпността и хаоса на Готъм сити. Филмът по комиксите на "DC Comics", който отнесе "Златния лъв" от тазгодишния фестивал в Кан, е гледан от вече 90 396 зрители и има 855 007 лева приходи за трите седмици у нас.
На четвърто място е екшънът "Близнакът" с дигитално обработеният времеви образ на Уил Смит. Темата за клонингите, които са подготвени от паравоенна компания за бъдещи битки, но са копие само на един наемен убиец, под режисурата на Анг Ли е гледана от 23 112 зрители и има 249 510 лева приходи за десетте дни у нас.
Пето място е за анимацията "Загубеният Йети", която е вече трета седмица сред най-гледаните филми у нас. Тийнейджърското приключение от Пекин до Хималаите за връщането на бебе йети към родното място е гледана от 37 947 зрители и има 363 827 лева приходи от билетите им.
На шесто място е друга анимация - "Г-н Беля". Едноименният герой и неговото пътуване в ролята му на бездомно куче са гледани от 12 153 зрители и има 121 344 лева приходи за 17-те дни откакто е на екраните у нас.
На седма позиция е другият български филм - "Писма от Антарктида", който е вече 10 дни на екраните у нас. Драмата с Ирмена Чичикова, Иван Стаменов, Симеон Ангелов, Христо Пимпирев, Мая Бабурска, Диана Димитрова е гледана от 4 182 зрители и има 36 867 лева приходи.
На осмо място е анимацията "Angry Birds: Филмът 2" - вече девета седмица на екраните у нас. Познатите герои от острова на птиците, съюзени с тези от острова на прасетата и борбата им срещу острова на орлите са гледани от 73 854 зрители и имат 678 973 лева приходи.
Девета позиция сред най-гледаните филми е за биографичната драма "Да свалиш Уолстрийт", създадена по публикация в сп. "Ню Йорк" от 2015 година. Филмът с Констънс У, Дженифър Лопес, Джулия Стайлс, Кики Палмър, Лили Райнхарт, Маделин Бруър, Мет Таули, Трейс Лисет, Карди Би и Лизо е гледан от 39 355 зрители и има 358 559 лева приходи за месец на екраните у нас, пише БТА.
Десето място е за бразилската екшън-фантастика "Към звездите". Пътуването на Рой Макбрайд към края на Слънчевата система, за да се срещне с баща си Клифърд, е гледано от 34 400 зрители и има 351 480 лева приходи за петте седмици у нас.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Силният технологичен сектор окрили щатските индекси
Берлин: Украйна и Германия са стратегически партньори в отбраната
Microsoft очаква възвръщаемост от 92 млрд. долара от своята инвестиция в OpenAI
Радев връща Людмила Петкова и Росица Велкова като зам.-министри на финансите
Кадър на деня за 11 май
Как управляващите предлагат да овладеят ръста на цените?
Рецепта за вкусен ориз по китайски с пилешко месо
Популярни напитки разрушават зъбния емайл
Аварийно кацане в Атина след сигнал за пожар в самолет
Астрономи се доближават до разгадаването на голяма космическа мистерия
Късна емисия
Кабинетът "Радев" в битка за доверие на фона на еврото, реформите и инфлацията
Спортът по телевизията днес, 12 май
Мачовете по телевизията днес, 12 май
Стадионите на Мондиал 2026: „Естадио Акрон“ или „Зеленият вулкан“ в Гуадалахара
Римското дерби, Милан, Юве, Наполи и Комо по едно и също време в неделя на обяд
Провал! Наполи загуби от Болоня и все още трепери за Шампионската лига
Черно море и Локо Пловдив в директен сблъсък за Европа
Таро карта за 12 май, вторник: Деветка пентакли
"Летни искри и опасни игри" от Кат Сингълтън
Пухкави милинки със сирене
Какво се прави на Спасовска задушница
Дневен хороскоп за 12 май, вторник
Поверия за 12 май – Герман Градушкар
Черно море Тича изпусна да изравни серията в нова драма в Ботевград
Експерт: Родното Черноморие е с около 15% по-евтино от Гърция и Турция
Украйна: Готови сме за среща на Зеленски с Путин
Мъж загина след падане от високо в София
Тръмп: Примирието с Иран е на изкуствено дишане
Реал (Мадрид) взе решение за новия треньор, плаща 6 милиона за правата му
Учени са напът да разкрият една от най-големите загадки на космоса
AI откри над 10 000 потенциални екзопланети
Космически апарат на НАСА ще използва Марс, за да промени траекторията си
3D принтирането ще направи ракетните двигатели по-гъвкави и безопасни
Апокалиптични прогнози през вековете: Култ предрече края на света за 2026 г.
Телескопът „Джеймс Уеб“ откри гигантска неподвижна галактика в ранната Вселена