Пише се сценарий на "Гладиатор 2", Ридли Скот ще го режисира
Носителят на "Оскар" Ридли Скот съобщи, че в момента се пише сценария за "Гладиатор 2" и той ще застане отново на режисьорския стол, съобщава БГНЕС, позовавайки се на "Скрийн Рант".
След като бъде завършен сценарият, Ридли Скот е готов да стартира снимките веднага щом завърши настоящия си проект. Получилият "Оскар" за първия "Гладиатор" и с номинации за класики като "Пришълецът" и "Блейд Рънър", има много "ютии в огъня". Неговият филм "House of Gucci" с Лейди Гага и Адам Драйвър излиза през октомври, последван през ноември от "The Last Duel" с Джоди Комър, Мат Деймън и Бен Афлек. Той също така продуцира сериала "Giancarlo Esposito Jigsaw" за Нетфликс.
Оригиналният "Гладиатор" излезе през 2000 г. и много фенове вече се бяха отказали от надеждата, че дългоочакваното продължение някога ще се осъществи. Въпреки че филмът беше номер 3 в боксофиса за цяла година и спечели 5 Оскара, включително за най-добър филм, екипът изпитва трудности да извади продължението си на бял свят повече от две десетилетия. И въпреки че филмът завърши със смъртта на смелия гладиатор, героят на Ръсел Кроу, има много обсъждани решения за връщане на Максимус. Сега изглежда, че едно от тях може да се сбъдне.
В момента Ридли Скот се фокусира върху следващия си филм „Kitbag“, в който Хоакин Финикс играе ролята на Наполеон заедно с Джоди Комър във все още неуточнена роля. В разговор с "Empire" обаче той обяви, че когато "Kitbag" приключи, „Гладиатор 2" ще бъде готов за старт“.
Скот не разкри кой пише сценария на "Гладиатор 2". Но, ако екипът се задържи на последната актуализация през 2018 г., вероятно той ще бъде написан от автора на "Топ Гън: Маверик" Питър Крейг. Едва ли ще се основава по някакъв начин на предишния сценарий на Ник Кейв, който дори Ръсел Кроу не харесва.
За съжаление до момента няма абсолютно никаква информация за каста на "Гладиатор 2". Не е потвърдено дали Ръсел Кроу ще се завърне, въпреки че Кони Нилсен (която играе Лучия в оригиналния филм) предполага, че тя е потенциален участник в проекта, както обяви през март 2021 г.
Остава да видим дали продължението ще е също толкова сполучливо като оригинала, защото някои смятат, че краят на оригиналния "Гладиатор" е перфектен, отричайки всякаква нужда от продължение. Независимо от това, вълнуващо е да имаме толкова смело потвърждение на проект, който досега изглеждаше много малко вероятно да се случи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Apple на 50 години: Три продукта, които промениха начина ни на живот – и три, които не успяха
Запрянов: Самостоятелна отбрана извън колективната е непосилно бреме за икономиката ни
Войната с Иран прави американската икономика по-доминираща от всякога
Великобритания се опитва да убеди Anthropic да разшири присъствието си в страната
Сърбия е открила експлозиви до "Балкански поток" в близост до унгарската граница
Приходите на Foxconn за първото тримесечие скачат с близо 30%
Няколко зодии ще получат съдбовно послание от Вселената на 6 април
"Таен клиент" разкри незаконна търговия с лекарство за пчели
Митрополит Киприан и Старозагорската опера с мащабен концерт за Великден
Обедна емисия
Регионален форум обсъди съдбата на заетите във въглищния сектор
Великден в Раковски: Вярващи си пожелаха мир и здраве
ВИДЕО: Манчестър Сити – Ливърпул
Ясно е срещу кои нации излизаме на "Били Джийн Кинг Къп"
ВИДЕО: ПСЖ – Тулуза
Малдини за Скуадра адзура: Тотален разгром!
Разрив в Барса? Флик коментира гневния Ямал
Малена Замфирова вече гледа с оптимизъм към бъдещето
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Нумерологична прогноза за 5 април
Гърцките хотелиери обмислят да се откажат от "ол инклузив-а"
Последен ден от благотворителната кампанията "Купи и дари" във Варна
Запрянов е категоричен: Не сме във война с Иран, НАТО ни пази
Великден в Йерусалим премина при засилена охрана и ограничения
Нова наредба въвежда ясно разграничение между "енергийно бедни" и "енергийно уязвими" групи
КНСБ предлага спешни мерки срещу поскъпването на живота
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация