Планинският водач от Шамони Гийом Пиерел е гост на 17-тите Дни на предизвикателствата , които ще се проведат на 1 и 2 февруари.
По-малко от 10 месеца след последното си провеждане, фестивалът отново стъпва на сцената на кино "Люмиер" - този път в бутиково издание от 2 дни.
Специален гост тази година е екстремният скиор и гид от Шамони, французинът Гийом Пиерел. Преди да се отдаде изцяло на своята страст, той има успешна бизнес кариера.
На "Дни на предизвикателствата" той ще представи филм за премиерното си спускане със ски от Гашeрбрум II (8035 м) и ще ни разкаже за последния си успешен проект от ноември 2022 г. - отново ски спускане по емблематичната северна стена на вр. Гранд Жорас.
На голям екран ще бъдат показани за първи път в България близо 10 филма. Много от тях са чисти премиери, филми еталон в своята област, които чертаят бъдещето не само на кинодокументалистиката и приключенския туризъм, но и на самото практикуване на екстремните спортове. Дестинациите, в които ще ни пренесе кино програмата, са България, Алпите, Хиндукуш, Хималаите, Андите, Йелоустоун и още много кътчета, за които само сме чували.
Други важни теми, които ще намерят широко поле за дискусия в рамките на фестивалната програма, ще бъдат българската аутдоор сцена, природата на България, хижите, планинската маркировка и много други. Те ще бъдат повод за разговор и равносметка след края на една преливаща от кризи година. Практическата сесия на Академия първа помощ и част със свободен вход ще допълнят картината.
Тази година, за първи път организаторите отправят отворена покана към всички приключенци, желаещи да разкажат своята история от сцената на "Дни на предизвикателствата".
Заявки за участие могат да бъдат подавани до 30 декември 2022 г. на имейл: lubo@odysseia-in.com. В тях трябва да присъства описание или директно приложение за материала, с който участникът би искал да се включи. Всички видео и снимкови материали, с които се кандидатства, трябва да имат качество за излъчване на голям екран.

Nvidia и Meta подкрепиха още една седмица с ръст за S&P 500 и Nasdaq
Киев опитва да окаже влияние в близкото обкръжение на Владимир Путин
Китай отново е водещият препъникамък при продажбите на германките автомобилни марки
АПИ планира първия цялостен ремонт на Аспаруховия мост във Варна
Унгария създава агенция за възстановяване на изгубени активи от ерата на Орбан
Европа се връща към волатилността в сянката на скъпия петрол
ЕС обмисля дистанционен контрол на скоростта на колите от Космоса
Климатици върху катедралата във Варна възмутиха местните хора
Зодиите, които избират любов за цял живот
Хората, родени на тези дати, може да станат богати и известни
Слави Трифонов: Радев страда от раздвоение на личността
Супата от коприва с ориз и застройка за празника на 11 юли
Спортът по телевизията днес, 11 юли
Мачовете по телевизията днес, 11 юли
Де Ла Фуенте: Ние сме единствените, способни да бием Франция!
Златната резерва Мерино удари отново! Испания е на полуфинал
Яник Синер размаза Джокович и се класира за финала на Уимбълдън
Лудогорец с нова победа, тресна албанци
3 лесни рецепти за постна яхния
Бързо сладко от смокини с ванилия
Таро карта за 11 юли, събота
Дневен хороскоп за 11 юли, събота
Какво да не правите по време на ретрограден Меркурий до 23 юли 2026
Какво означава, ако сънувате, че се омъжвате?
България, Гърция и Румъния се сблъскват с траен демографски спад
АПИ планира цялостен ремонт на Аспаруховия мост във Варна
България влиза под засилен европейски контрол заради висок бюджетен дефицит, какво следва
Китай и Русия в тайно съдружие се готвят за световна война
Дацов: Данъчната ни система е сред най-добрите в Европа - не товари бизнеса
Евростат: Половината гърци не могат да покрият неочаквани разходи, най-висок дял в ЕС
Престоят в Космоса може да ускори стареенето, твърдят учени
Биолози разкриха как виждат морските звезди
Китай засне за първи път неуловимата „квазилуна“ на Земята
Blue Origin търси външно финансиране от 10 милиарда долара
НАСА е забранила на астронавтите да говорят за извънземни на Луната
НАСА търси доброволци за симулация на живот на Луната и Марс