Специално подготвена за концерта си в зала 1 на НДК на 8 декември програма ще представи грандиозния Strauss Orchestra Vienna, начело с прочутия в цяла Европа диригент Питър Гуд. Освен всички безсмъртни класики, дело на знаменитата фамилия Щраус, музикантите ще зарадват българските почитатели и с две великолепни арии, изпълнени от младата звезда на европейската оперна сцена Елизабет Ярман, която ще се присъедини към концерта на оркестъра на 8 декември.
"На концерта в София ще изпълня популярната ария "Mein Herr Marquis", изпълнена от Адел. Адел е една от любимите ми роли. Тази ария изисква наистина добра техника на пеене и накрая публиката бива възнаградена с доста високи октави, което е мой специалитет", сподели Елизабет Ярман.
Певицата разкри още, че сред специално подготвените за концерта в София композиции е и прочутата "Frühlingsstimmenwalzer"(Пролетни ветрове) – едно от най-големите предизвикателства за колоратурното сопрано.
Оригиналният Strauss Orchestra Vienna, който пожъна невероятен успех у нас през 2012 година, и чието гостуване положи началото именно на тази традиция, ще дойде отново, за да потопи родните фенове на класическата музика в омагьосващия свят на безсмъртната австрийска династия, чието музикално наследство се е превърнало в един от стълбовете не само на световната музика, а и на културната история на човечеството като цяло.
С професионален състав от изключително опитни музиканти Strauss Orchestra Vienna поддържа постоянна водещата си позиция с най-високи художествени стандарти пред множество подобни музикални формации.
Питър Гут е международно признат специалист по творчеството на Йохан Щраус и един от най-уважаваните диригенти на класическата музикална сцена, както във Виена, така и в цял свят. Верен на традицията на Йохан Щраус, той дирижира оркестъра и с цигулка в ръка. От началото на новото хилядолетие, Strauss Orchestra Vienna изнася всички свои новогодишни концерти в голямата зала на Винер Концертхаус, което бързо се превръща в непоклатима традиция за виенчани.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Стратезите на JPMorgan повишават целевото ниво за индекса S&P 500
Европейските борси поеха глътка въздух близо до рекордния връх
КЗП е наложила санкции са за 1,31 млн. евро през периода на двойното обозначаване на цените
Украйна подпали в Сибир един от най-големите нефтохимични комплекси в света
Г. Добрев: Липсата на единен пазар и финансиране тласка европейските "еднорози" към САЩ
Проф. Касчиев: Спокойствието, което цари в АЕЦ "Козлодуй", е подвеждащо
Централна емисия
Експерт: България се нуждае от национална система за реакция при дронове
Аркади Шарков: Заплатите на болничните директори са просто удобна боксова круша
Централна емисия
Байерн започва преговори за нов договор с Хари Кейн
Славия победи с 3:0 Ботев във Враца
Александър Александров преди ЦСКА 1948 – Панатинайкос: Трябва да дадем над 100%
Гръм от "Герена": Левски продава Акрам Бурас
Безобразник ли е съдията Колев? Решенията му взривиха ЦСКА
Нееструп преди ЦСКА 1948: Панатинайкос е готов за реванша
Сладкиш с кайсии за Голяма Богородица
Без декори и ефекти: LP направи концерт, който публиката няма да забрави
Красив и различен - deep french маникюр (+Снимки)
TRENDER POSH – дамски смарт часовник, създаден за различните моменти от деня
„Дом на щастието“ от Мануела Инуса
Новолуние и пълно слънчево затъмнение в Лъв на 12 август: Очакват ни трансформации
Защо продължителното пътуване влошава хроничната тазова болка при мъжете?
Нова надежда при макулна дегенерация: Иновативна система за продължително лечение
Остра чернодробна недостатъчност след топлинен удар
България е с най-висока честота на вроден сифилис в ЕС!
Връзката на щитовидните заболявания със сърдечно-съдовата система
Варна въвежда услуга за денонощно здравно наблюдение на хора в риск
Наблюдаваме частично пълно слънчево затъмнение от България
НСИ показва как се променя официалната статистика с изложба в Морската градина на Варна
Мъж без книжка, опита да избяга от полицаи във Варна
Ясни са победителите в 50-ия юбилеен международен бридж фестивал „Варна“
31 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Изложбата „Море“ събира 12 варненски художници в музея „Георги Велчев“