Конкурсната вечер на „Пирин Фолк“ 2020 премина под знака на неповторими емоции и бурни аплодисменти. За 28-ми път Летен театър - Сандански събра на едно място изпълнители, автори, текстописци и авторитети в областта на музиката на едно място, съобщиха организаторите.
В конкурсите за нова авторска песен на македонска фолклорна основа и изпълнителско изкуство се представиха изпълнители от цялата страна. 14 нови авторски композиции за родината и любовта, за вярата и за надеждата прозвучаха пред публиката, телевизионните зрители и радиослушатели на най-престижния фестивал и предизвикаха взрив от емоции и спечелиха не само вниманието, но и сърцата на всички.
Единадесет бяха претендентите за голямата награда в конкурса са изпълнителско изкуство. И тук участниците се представиха отлично не само с високото ниво на изпълненията, но и с цялостното си музикално-сценично представяне.
Специална изненада за гостите и зрителите на Пирин Фолк Сандански 2020 бе красивото изпълнение на ЖФГ към НЧ "Отец Паисий 1919" - гр. Сандански на песента – "Я послушай, Яно мори“, с което се отбеляза своеобразен преход между двата конкурса.
Като гост-изпълнител на сцената се качи Володя Стоянов-Войводата, който представи три нови авторски произведения. Финалът на вечерта постави с патриотичната песен, посветена на всички сънародници по света – "Брекзит Лондон 2020“, съпроводена от красива хореография и развяване на българския флаг.
Конкурсните изпълнения бяха оценявани от 7-членно фестивално жури с председател проф. Венци Димов и 6-членно журналистическо жури, начело с Даниела Маринова – музикален редактор от радио Благоевград. Кои са спечелилите призовите места, вота на публиката в Летния театър, на телевизионните зрители и радиослушателите ще разберем довечера, когато ще се състои галаконцерта на лауреатите.
Почитателите на македонската песен не само от България, но и по света, ще могат да проследят финала на 28-то издание по 4 национални телевизии – БНТ1, БНТ 4, ФЕН ФОЛК ТВ и ФЕН ТВ, две радиостанции – Радио Зорана и Радио Белла, както и онлайн в YouTube канала и официалната Facebook страница на ФЕН ФОЛК ТВ с начален час: 20:45.

Цените на петрола се колебаят след заплахата на САЩ с „икономическия Ден Д“*
Риба, кораби и суверенитет: Исландия обмисля европейското си бъдеще
Готов е механизмът за определяне на минималната работна заплата
Разпродажби при чиповете повлякоха надолу S&P 500 в началото на седмицата
83% от потребителите са използвали куриерски услуги за онлайн покупките си през миналата година
Кадър на деня за 24 август
Порой превърна в реки улиците в Сатовча, обявиха частично бедствено положение
Обвиняемите от "Кръв и чест" се изправят пред съда
"Арда" подчини "Локомотив" в Пловдив и записа трета поредна победа
Ботев Пловдив го закъса за мача с Левски
Хулио Веласкес подготвя нова промяна в Левски
Нови трансфери на "Герена": Левски не се шегува за Европа, „сините“ взимат и Мрезиг
УЕФА обяви кога Левски и ЦСКА ще научат съперниците си в Европа
Григор Димитров започва днес битката за US Open
Жестока присъда за трансферите на Ливърпул: Може да са най-лошите в историята
Знаци, че партньорът не зачита чувствата ви
Седмична таро прогноза за 24 – 30 август 2026
Нумерологична прогноза за 25 август
10 здравни грешки, които много жени правят, без да осъзнават
Високопротеинови пилешки такос за отслабване
Таро карта за 25 август, вторник – Десетка пентакли обърната
Какви са причините за себореен дерматит?
Скриване на пениса при затлъстяване – причини, последици и лечение
Травмата в детството може да промени способността за изпитване на удоволствие
Ако искате да сте здрави на възраст, хранете се на по-малки интервали
Повишени амилаза и липаза без панкреатит – кога причината е синдромът на Гуло?
Пуснаха първата генна терапия за рядко нарушение на обмяната на гликогена
Издирват 58-годишен мъж, изчезнал снощи след силната буря в Пещера
Без ток във Варна на 25 август 2026
Времето във Варна на 25 август 2026
Честваме паметта на светия апостол Тит
418 часа в български води: „Грийнпийс“ разкри мащаба на руския сенчест флот
Лекарският съюз: Професионалната отговорност не допуска компромис с имунизациите