През януари у нас излиза новата книга на Джеймс Патерсън, в съавторство с Майкъл Ледуидж „Кърваво наказание“.
В нея Ню Йорк е потресен от кървавите убийства на психопат, който нарича себе си Учителя, броди из улиците на града и „дава уроци” на надменните и арогантните.
Първоначално следователите не откриват връзка между убитите. Става ясно, че всеки може да е следващата жертва.
Само един детектив от нюйоркската полиция може да се справи със залавянето на Учителя и това е Майкъл Бенет. Задачата му обаче се оказва много по-сложна, отколкото дори той би могъл да предположи.
Майкъл е самотен родител, който след смъртта на съпругата си трябва да се грижи за децата. Разболели се от остра вирусна инфекция, те създават куп грижи на Бенет и бдителността му на опитен професионалист се притъпява.
В този момент на слабост се случва немислимото: специалистът по отвличания и преговори Майкъл е похитен от Учителя.
Опитният детектив трябва да спре психопата и да се измъкне от клопката му, за да спаси Ню Йорк от най-ужасяващото бедствие в историята на града...
Джеймс Патерсън е най-популярният автор в Съединените щати и най-продаваният в световен мащаб. През последните 7 години той е имал повече бестселъри №1 отколкото Джон Гришъм, Том Кланси, Джоан Роулинг и Дан Браун взети заедно! Освен това е най-високоплатеният автор в света, с приход от 70 милиона долара годишно, надхвърлящ общите приходи на Стефани Майър, Джон Гришам и Джоан Роулинг.
Своето място в полето на литературата Патерсън заема още с първия си роман – „Номерът на Томас Бериман”, излязъл в края на 70-те години, когато писателят е 27-годишен.
След този успешен старт кариерата му започва да се развива стремително, а почитателите му не крият възторга си от всеки следващ негов хит.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Председателят на IG Metall: Целите на Оливер Блуме за съкращения във VW са абсурдни
Русия е провела ракетни изпитания със системата "Бастион" на спорните Курилски острови
Държавата затяга правилата при завещанията, сделките и пълномощните в борбата с имотните измами
Samsung ще възнагради акционерите с 80 млрд. долара заради силните приходи от AI
Парите в брой в ЕС се увеличават въпреки бума на цифровите разплащания
S&P Dow Jones Indices повиши статута на Полша до "развит пазар"
Нападател с меч нахлу в шведска гимназия и рани няколко души
В "България сутрин" на 22 август от 9:30 часа: Как да се справим с бърнаута?
Катастрофа с шестима пострадали затвори Подбалканския път край Павел баня
Откриха мъртва възрастна жена с множество синини в дома ѝ в Бургас
Министерството на правосъдието предложи пакет от промени срещу имотните измами
За първи път: efbet е Официален партньор за България на CEV EuroVolley 2026
Зографски стана „Почетен гражданин на Самоков“
Барса договори любопитен трансфер
5 неща, които трябва да знаете за Симеон Наковски преди дебюта му на SENSHI 33
Веласкес с култов коментар за спречкването с Ясен Петров
Бразилец приключи с Юве
Дневен хороскоп за 22 август, събота
3 зодии с повече късмет в седмицата от 24 до 30 август 2026
9 летни храни срещу задържане на излишни течности
Нумерологична прогноза за септември 2026
Тирамису с йогурт
Какво символизира появата на скакалец в дома според фъншуй?
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
Министрите на туризма и регионалното развитие започнаха съвместна работа по реформата, свързана с курортната инфраструктура
4499 фиша и 410 акта написа КАТ за ден
Турция издаде международна заповед за арест на Нетаняху
Идея: Апартаментите в курортите да плащат същите данъци като хотелите
Илин Димитров: Промени в Закона за туризма ще задължат общините да насочват туристическия данък към събития, транспорт и инфраструктура
Енергийният министър: Възможно е ново намаляване на мощността на АЕЦ „Козлодуй“