Ако мислите, че на екрана бяхме лоши момчета и момичета, зад камерата бяхме още по-лоши. Това споделиха актьорите от сериала „Ало, Ало!”, които гостуват у нас в рамките на София Филм Фест. Звездната компания събра Гай Сайнър (лейтенант Грубер), Ричард Гибсън (Хер Флик), Вики Мишел (Ивет), Артър Бостром (полицай Крабтрий), Сю Ходж (Мими) и Ким Хартман (Хелга). Заедно със своя продуцент Кийт Падингтън Ричардс те открехнаха донякъде завесата на прочутия сериал, който от 10 години разсмива зрителите и в България.
Прочутият екип ще може да бъде видян след специални прожекции на неизлъчван у нас епизод „Завръщането на Ало, Ало!”. Първата среща е на 20 март в кино „Люмиер от 20.30 часа, а втората на 21 март от 16.00 часа в Дом на киното.
Преводачката на сериала у нас Златна Костова представи и книга с пиесата „Ало, Ало!”, където са описани подвизите, познати от проекта на Би Би Си.
Малко поостарели, но със страхотно чувство за хумор и самоирония, актьорите се показаха готови за среща с българската публика, която освен че може да ги разпита за всичко около сериала, ще може и да се снима с тях. Практиката във Великобритания, а и по света, е да се правят колективни снимки. Всеки желаещ от публиката срещу определено заплащане се строява до екипа, който е в униформите си. Прави се индивидуална фотография със специална апаратура, а снимката се дава с автограф от всички артисти.
Самите звезди споделиха, че обичат подобни събития като това, тъй като е прекрасен повод те отново да се съберат. Познават се повече от 20 години. „Трябваше да ни видите вчера в самолета - целият екип бе потопен в смях и шеги. Останалите пътници искаха да млъкнем", разказаха актьорите. Това, което ги е провокирало да са толкова шумни, са били именно спомените от случващото се по време на снимките сериала. Всички единодушно набедиха колегата си Ричард Гибсън, че е бил с най-лошо поведение.Бодром сподели, че е учил френски в училище и дори преди да чуят акцента му в сериала, учителите му са смятали, че се е справял доста добре с езика. Не такава е била ситуацията с актьора, изиграл Хер Флик. Гибсън също е учил немски, но седмица по-късно е бил изгонен от час и посъветван да следва биология. „Затова и знам толкова много за човешкото тяло”, отбеляза той.
Всеки от актьорите призна, че си е запазил по нещо от сериала освен костюмите. Оказа се, че Хелга не е могла да се раздели с гащичките си със свастики, а според Гибсън тя и сега е с тях. На въпрос дали си обличат костюмите, отговорът беше: Само късно вечер в леглото.
От звездната компания, пристигнала в България липсва Гордън Кей, изиграл Рене, тъй като той вече се е оттеглил от активна работа и живее извън Лондон. По време на турне на екипа в Австралия той претърпява тежка травма, след като скеле пада върху него. Бил е в кома 10 седмици. Вече се е възстановил, но отказва артистични проекти.
Актьорите разкриха, че дублите в сериала са малко. Както се казва в една тяхна поговорка, „ Веднъж е смешно, втория път - не толкова”. Оказва се, че те са играли на живо пред 200 души. Ако успеят да разсмеят с репликите си зрителите, има и смях в сериала. Ако не, значи и в сцената няма да се чува нищо. Последното рядко се е случвало, тъй като Гай Сайнър, който често е бил в монтажната, разказа, че истинската трудност е била да се заглуши зрителският смях, за да се чуят репликите на актьорите.
Стана ясно и че импровизациите в "Ало, Ало!" са малко, тъй като оригиналните реплики на сценариста и режисьор Дейвид Крофт, който е сътворил и персонажите, били достатъчно добре написани.
"Това, което се промени в сценария, е интонацията на характерните за всеки герой реплики", обясни Вики Мишел и нагледно показа няколко различни начини, изразяващи емоциите на героинята й към Рене.
„Бяхме един екип. Снимахме сериала с огромно удоволствие и това си личи”, единодушни бяха артистите. У нас те ще видят и театралната постановка с български актьори – на 21 март в Театър „София”. Подобни проекти са правени в Австралия и Нова Зеландия и е възможно и у нас да се направи такава постановка с част от оригиналния състав.
„На никого не го спестихме”. Така продуцентът на "Ало, Ало!" Кийт Падингтън Ричардс обясни успеха на сериала, убеден, че иронията в него е насочена към всички замесени във Втората световна война.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
От Ferrari на върха до Tesla под натиск: големият автомобилен завой на 2025 г.
Кадър на деня за 3 януари
„Тенгиз“ – нефтеното сърце на Казахстан, което Chevron не иска да изпусне
Мадуро пише последната глава от историята на авторитаризма си над Венецуела
Как корейската козметика се превърна от модна тенденция в икономическа сила
Turkish Airlines ще изгради най-големия товарен терминал в света
Кой беше Димитър Пенев - Сърцето и умът на българския футбол (ВИДЕО)
Дървото, убило майка на две деца във Витоша, е било изгнило (ВИДЕО)
Централна прогноза
Георги Куманов: 2025 г. сякаш не блестеше много за Пловдив
Неописуемо щастие за 3 зодии от 4 януари
Хубчев: В шок съм! Никой няма човечността на Димитър Пенев
Вярва ли си? Чаби очаква победи от Реал и без Мбапе
Ицо Янев за Димитър Пенев: Свеждам глава! Няма да забравя съветите ти
Ясно е кога изпращаме великия Димитър Пенев
Зографски преодоля квалификацията на голямата шанца в Инсбрук
България скърби! Почина великият Димитър Пенев
КОЛЕДНА ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни книги
Дневен хороскоп за 4 януари, неделя
Задължителни ястия за Йордановден (6 януари)
Седмична нумерологична прогноза за 5 – 11 януари 2026
Рецепти за трапезата на Йордановден
Любовен хороскоп за 5 – 11 януари 2026
За първи път: Кукери прогониха злите сили във Велико Търново
Все млади хора са първите идентифицирани загинали при пожара в Швейцария
Какво време ни очаква в неделя?
456 души загубиха живота си във "войната" по пътищата у нас през 2025 г.
Мадуро ще отговаря в САЩ по обвинения, свързани с наркотрафик и тероризъм
26 пияни или дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Спря течът на въздух от руския сегмент на МКС
Дания получи зелена светлина от EКA за първата си лунна мисия
Вълчата Суперлуна на 3 януари 2026 г. ще бъде с 30% по-ярка
Очаква се магнитна буря на 2 срещу 3 януари
Възможно ли е животът на Земята да се е зародил на Червената планета?
Тревога в Индонезия: Забелязва се повишена активност на вулкана Бур Ни Телонг