Програмата на София Филм Фест на 7 април продължава в Дом на киното от 16.00 часа с прожекция на "Концентрирай се, бабо" - филм на босненския режисьор Пиер Жалица. Членовете на голямо семейство, разпръснато из бивша Югославия, се събират около смъртното легло на възрастната майка. Прогнозите на семейния доктор, че смъртта ѝ е въпрос на минути, не се оправдават.
От 18.00 часа може да видим филма с пет номинации за "Оскар", сред които за най-добър филм, за най-добра актриса в главна роля и за режисура, пълнометражният дебют в игралното кино на актрисата Емералд Фенел "Момиче с потенциал". Продукцията вече има сериозен актив – 180 номинации и над 80 награди от цял свят. Историята проследява чаровната Каси (в ролята е талантливата Кери Мълиган) - тя е невероятно умна , изнервящо пресметлива и през нощта води таен двойствен живот … "Това е интелигентна, провокативна, мрачна комедия и филм за отмъщението с изключително мощно и многопластово изпълнение на Кери Мълиган в ролята на Каси.", казва за филма Ричард Роупър от "Chicago Sun-Times".
От 20.30 часа е прожекцията на "Фасбиндер: Ужасното дете" - Живот и творчество в състояние на постоянна лудост. Режисьорът Оскар Рьолер е създал безкомпромисен портрет на един режисьор, оставил дълбока следа в историята на киното: Райнер Вернер Фасбиндер.
В Културен център Г8 от 19.30 часа е прожекцията на "Необикновен мъж" - филмът на Айслин Чин-Йе и Чейс Джойнт е не просто разказ за джаз пианиста и саксофонист Били Типтън, който остава в историята със своята транссексуалност, разкрита едва при смъртта му през 1989 година на 74-годишна възраст, но е и филм-начинание, в което вземат участие цяла плеяда артисти и активисти за правата на трансджендър хората в наши дни.
В Евро Синема от 20.00 е премиерата на "Ундине", най-новият филм на германския режисьор Кристиян Пецолд,
е на Берлинале 2020 и в него отново блестят изящната Паула Беер и хамелеонският талант на Франц Роговски. За своето изпълнение Беер получава „Сребърна мечка“ и награда ЕФА 2020 за най-добра актриса, а нейната героиня е историк, която работи като музеен гид в Берлин.

Петролът поевтинява с фокус върху Венецуела и глобалния излишък*
От 2800% ръст до 86% спад: Най-горещите криптосделки се охладиха рязко
Н. Петрова: Еврозоната ще повиши интереса на международните инвеститори към България
Украйна търси технологични решения за липсата на хора на предните позиции на фронта
Предизвиканата от AI инфлация ще е най-пренебрегваният риск през 2026 г.
ЕС предупреди САЩ да не използват сигурността като претекст за анексиране на Гренландия
Недостигът на жива сила тласка Украйна към нови технологии на фронта
Рецепта за питка за Йордановден за здраве
Калофер спази традицията с мъжкото хоро в Тунджа на Богоявление (ВИДЕО)
Хороскопът разкрива зодиите, за които 7 януари ще бъде специален ден
Аморим създаваше илюзии и няма да бъде запомнен с нищо
Херо: Като видя стадиона пълен, мога да се откажа
ЦСКА с първа тренировка в Панчарево
Разкриха следващия звезден трансфер на ЦСКА
Мачовете по телевизията днес, 6 януари
Ударна селекция на "Герена": Левски взима атомно дуо до дни
Дневен хороскоп за 6 януари, вторник
Ярки маникюри за цветно начало на 2026 (+Снимки)
Нумерологична прогноза за 6 януари
6 януари – Честит имен ден на Йордан и Йорданка!
Таро карта за 6 януари, вторник
3 важни поверия за Ивановден
Ще обяви ли днес Радев кога ще връчи първия мандат?
Мощен трус удари Япония
Днес празнуваме Боявление: Варненци спасяват кръста от водите на Черно море
Ето къде няма да има ток днес във Варна
2026 година ще донесе любов за четири зодии, ето кои са те
Виц на деня - 6 януари
„Хъбъл“ откри „фантом“ от тъмна материя
Биолози откриха нов начин за забавяне на стареенето на клетките
Избухнала свръхнова може да е създала условията за появата на живот на Земята
2025 година постави температурни рекорди в различни части на света
Климатичните модели надценяват способността на растенията да поглъщат СО2
Риск от остеопороза: Увеличава ли откритата в костите микропластмаса опасността