Руският президент Владимир Путин и тенисистката Мария Шарапова скарали феновете на Англия и Русия по време на мача снощи. Това твърди журналистът Саймън Раунтри в своя Twitter профил.
Англичаните започнали да скандират "Путин открадна Крим" и "Шарапова е на допинг". Това ядосало руснаците и те налетели на бой.
След мача двубоят между Англия и Русия се пренесе и по улиците на Марсилия. Феновете на двата отбора се сбиха още преди мача, като мелето се пренесе и на стадиона. След футболния сблъсък на стадиона в Марсилия обаче последва нов, по улиците.
Това беше нова нощ на хулиганско насилие във френския град, след като феновете на Англия започнаха метежа си още в петък с пристигането си в Марсилия.След края на футболната среща стана ясно, че не един, както бе обявено по-рано тази нощ, а двама фенове са с опасност за живота след боя по трибуните. 11 други са с по-малки травми. Общо 31 души са пострадали при сблъсъците.
Дисциплинарната комисия на UEFA ще се събере извънредно, за да обсъди случилото се на стадиона. Стюардите, които трябваше да се грижат за спокойствието по трибуните, посочват липсата на буферна зона между феновете на двете държави за причина за мелето.
Наказание ще има със сигурност за Руската федерация па футбол, тъй като на стадиона руснаци запалиха пиротехника, която е забранена на мачовете от Европейското.
Руският спортен министър Виталий Мутко бе категоричен, че всички последващи мерки на UEFA не трябва да засягат домакинството на Русия за световните футболни финали след 2 години. "Какво общо има Световното първенство по футбол през 2018 г. с това", попита риторично той.
Ричард Кларк, един от англичаните в Марсилия, е категоричен, че руснаците са дошли в града, за да се бият. "Атакуваха ни с ножове, докато си пиехме бирите", разказва той пред Daily Mail.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Поевтиняването на петрола с 4% донесе оптимизъм на европейските фондови пазари
Унгарската централна банка намали основния си лихвен процент до 5,5%
Киев получи ракети за Patriot, директорът на ЦРУ е на необявена визита в Москва?
Канада отговори в търговската война със САЩ и наложи реципрочни мита
Ед Морс: Китай допринесе в голяма степен за балансиране на пазара
S&P 500 бележи леко повишение на фона на спада на доходността по американските ДЦК*
Централна емисия
МО: Дронът между Царево и Варвара е разузнавателен дрон и не представлява опасност
Детска агресия: Убийството в Пловдив постави въпроса какво сме пропуснали
Централна емисия
Костадинов: Радев и Стоянов работят за Иран с подкрепата за САЩ, ДАНС разработва "Възраждане"
Военните проверяват дрон в морето между Царево и Варвара
ЦСКА с традиционен ход преди съдбоносната битка с ОФИ
Жалко! Първата ракета на България отпадна от US Open
Сентейес: Утрешният мач е наградата за хората, които работят в клуба
Веласкес разкри „рецептата“ как Левски ще отстрани АЕК
Тежък двоен удар за Фенербахче преди реванша с Лион
Българки газят в Куршумлийска баня
А ако просто спрем да мислим за чистенето?
Дневен хороскоп за 26 август, сряда
Любовен хороскоп за септември 2026
Ангелската дата 25/8 носи положителни промени за 5 зодии
Най-големият осиновител на пчели в България
Полезни и вредни храни за червата през лятото
5 ранни неврологични признака на дефицит на витамин B12, които лесно се пропускат
Лекарствата по здравна каса поевтиняват, докато инфлацията у нас расте
Кърмене – ползите му са повече от хранене
Чуждо тяло в ухото или носа при децата – какво не трябва да правим?
Учени откриха ключ за рак на гърдата
Най-честите митове за горенето на мазнини
Дилър, пласирал два вида дрога на жена, продължава да търка наровете във варненския арест
Магнитни бури удрят Земята в следващите дни
Предстои второто издание на Международния черноморски театрален фестивал във Варна
Първият електрически влак „Алстом” е вече у нас
Проблеми за ФК Девня за гостуването в Шумен в междинния кръг
Какво време ни очаква в сряда?