Най-добрата състезателка в овчарския скок Елена Исинбаева зарадва феновете на леката атлетика в Москва, след като спечели третата си световна титла в дисциплината. Двукратната олимпийска шампионка и многократна световна рекордьорка единствена преодоля 4,89 метра и остави след себе си американката Дженифър Сур и кубинката Ярислей Силва, които преминаха над 4,82.
За радост на домакините Исинбаева атакува и собствения си световен рекорд, но направи 3 неуспешни опита на 5,07.
Състезанието бе истински празник за публиката на стадион „Лужники“, защото се очакваше това да бъде последното състезание на феноменалната атлетка. Тя обаче си остави вратичка за евентуално завръщане.
Ще се опитам да се завърна на световния шампионат в Пекин през 2015. Ако не се получи, ще направя втори опит - на следващата година за Олимпиадата в Рио. Ако и това не стане, ще обявя официално края на кариерата ми, сподели пред "Спорт-Експрес" Исинбаева, която прави планове за бебе.
"Сметките са много прости. Девет месеца ще имам бебе в корема си, след това ще си почивам девет месеца. Това прави 18 месеца, значи ще мога да се състезавам в Рио“, пресметна най-добрата атлетка в сектора за овчарски скок.
Тя бе изключително развълнувана от спечелената титла на родна земя. Именно от ст. "Лужники" преди 15 години започна звездната кариера на Исинбаева със световно злато за девойки. Оттогава тя спечели 2 олимпийски, 2 световни на открито (вече 3) и 4 на закрито и една европейска титла, като държи световния рекорд - 5.06 м.
"Въпреки двата златни олимпийски медала и 30-те световни рекорда, тази титла тук ми е най-важна, това е най-важният успех в моята кариера.Защото го направих пред родния си стадион, пред родна публика. Снощи всички бяха зад мен и ме подкрепяха, аз го усетих. Това ми дава много енергия", заяви след триумфа си рускинята.
Още новини от световното първенство по лека атлетика четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
"Булгартрансгаз" ще осигури необходимия природен газ за технологични нужди чрез търг
Крехкото примирие в Иран остава под натиск преди мирните преговори в Пакистан
Словакия се преориентира към боеприпаси в новата индустриална ера на Европа
Путин обяви 32-часово примирие за Великден, Зеленски потвъди, че ще го спазва
Dow Jones вече е на позитивна територия за 2026 г.
България повдигна въпроса за дерогацията за "Лукойл Нефтохим" пред САЩ
За България няма военна заплаха от Иран, увери заместник-министърът на отбраната
Смъртоносна хламидия заличава популациите на коали в Австралия
Рецепта от тефтера на баба: Печено агнешко с бира
Стилът на кралица Елизабет II: Живот, разказан чрез мода
efbet държи високо темпо: 100+ пункта за година
Гонзо призова за отстраняване на Кабаков заради ЦСКА!
Винченцо Италиано: Разочароващо!
Пак лош късмет. Спешна операция вади звезда от НБА от игра
Левски отказал умопомрачителна оферта за своя звезда
Аржентина уреди две контроли преди Мондиал 2026
10 празнични предястия с яйца за Великден
Поверия за Великден
11 признака, че неговото минало с властна майка, диктува любовния му живот
3 кето рецепти за Великден
Дневен хороскоп за 10 април, петък
Поверия за Разпети петък
625 американски войници кацат във Варна
На косъм: Огромен стълб падна на сантиметри от кола във Варна (СНИМКА)
С 11% по-скъпа трапеза посрещаме Великден тази година
Хороскоп за 11 април 2026
Акция: Започва специализирана операция на „Пътна полиция“
Виц на деня - 10 април
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди
Откриха гигантски „океан“ до черна дупка, трилиони пъти по-голям от земните
Китайски учени пробиха най-дълбокия лед в Антарктида: Откриха древно езеро
Удари по Луната: Екипажът на „Орион“ видя нещо уникално
Мисия „Артемида II“: 7 любопитни факта за екипажа, полета и пътуването около Луната