Полузащитникът на Барселона Сеск Фабрегас е на мнение, че вече няма напрежение между играчите на Реал Мадрид и "блаугранас" в националния отбор на Испания.
"Помня какво стана в приятелския мач срещу Чили в Швейцария, преди близо две години", сподели Фабрегас, цитиран от Goal.com.
"Имаше голямо напрежение между играчите на Реал Мадрид и Барселона по онова време, но ние се обединихме.
Сега атмосферата в националния отбор е великолепна. Ние сме професионалисти и знаем как да оставим на страна различията между нас на клубно ниво", посочи полузащитникът.
"В националния тим се борим за обща цел, което е една от причините да постигнем добри резултати. Всеки път, когато играя за националния тим се чувствам по-важен. Това ме кара да се чувствам специално.
Чили е боеспособен отбор с биткаджии, на които не трябва да предоставяш инициативата. Този тим е доста талантлив, с играчи, които се състезават в големи отбори. Ние трябва да се борим.
Говорих с Алексис Санчес за срещата. Той ми каза, че те са много мотивирани и желаят да не победят, за да се реваншират за последния приятелски мач и за резултата срещу нас на световното първенство", добави Фабрегас преди контролата с южноамериканците, която е тази вечер, от 21.00 часа българско време.
Още спортни новини четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.