Изпълнителният директор на Байерн Мюнхен Карл-Хайнц Румениге даде интервю пред германската информационна агенция dpa, в което изрази възхищението си към наставника на тима Пеп Гуардиола.
"Харесвам Лондон. От лятото на миналата година харесвам града още повече. Ние имаме добри спомени от Арсенал. А след победата над Дортмунд във финала на Шампионската лига Лондон стана още по-атрактивен за нас", започна Румениге.
"Смятам, че Арсенал е по-силен от миналия сезон. Това се вижда и от класирането на Висшата лига. Преди една година Арсенал нямаше никакви шансове да стане шампион, а сега е реален кандидат за титлата. Арсенал направи удар на трансферния пазар и подобри качеството на състава си."
"Преди една година в мислите ни бе кошмарът от загубения финал с Челси. Тогава със сигурност не мислихме за требъл. И през този сезон трябва да мислим от кръг за кръг. Финалът в Лисабон е доста далеч. Истинската Шампионска лига започва от елиминациите. Тук всяка грешка и липса на концентрация се наказват."
"Бундеслигата върви нагоре, но английската Висша лига си остава №1. Ако германските отбори продължават по същия начин, най-вече в Шампионската лига, тогава ще имаме реални шансове да изпреварим испанската Ла Лига на второто място. Но ще бъде трудно да изпреварим Висшата лига. Там потенциалът на върха е голям, има 5-6 отбора, които спорят за титлата."
"Не трябва да сме толкова арогантни и да казваме, че в Бундеслигата само Байерн има шансове за титлата. В момента играем на много високо ниво. Използвахме по най-добрия начин слабостите на нашите конкуренти. Учудвам се от концентрацията, мотивацията и постоянството на нашия отбор във всеки шампионатен кръг."
"Но всичко това се дължи на много здрава работа. Впечатлен съм от начина, по който работи с отбора нашият треньор. Не съм ставал свидетел на нещо подобно в Байерн."
"За нас и за останалите три германски клуба няма да е лесно да се класираме да четвъртфиналите на ШЛ, това важи и за Борусия Дортмунд срещу Зенит, макар Борусия да влиза в мача като големия фаворит. Пожелавам късмет на всички германски отбори."
"Дали е възможен нов изцяло германски финал на ШЛ? През 2013 година постигнахме нещо историческо на стадион "Уембли". Германският футбол върви нагоре в международен план, но не знам дали изобщо ще има германски отбор в Лисабон."
"Германският футбол трябва да постигне постоянство в успехите си на международната сцена. това важи и за Байерн. Ето, ние спечелихме ШЛ след 12-годишна пауза, а от триумфа през 1976 година и този от 2001 година имаше разлика от четвърт век. Испанците и англичаните са по-постоянни и често излъчват победител в ШЛ. Ние искаме да скъсим цикъла."
"Дали очаквам контра-реакция на Борусия на трансферния пазар? Това трябва да го решат колегите от Дортмунд. Всеки е отговорен за собствената си политика на управление. Всичко зависи от ръководството на клуба."
"Дали Борусия може да вземе футболист на Байерн? Никой футболист не ни напуска против волята ни. Без значение в каква посока си тръгва. Ние сме чудесен клуб, с чудесен отбор. Мюнхен е красив град и ние имаме треньор, който не само е уважаван, но е обичан. Никой не си тръгва от такова място."
"Гуардиола е пример за мен как се работи с хора и как се подготвя един отбор в тактически аспект. Той има ясен план какво трябва да бъде поведението на играчите на терена и извън него. Той живее с мисълта за футбола."
"Нещата са свързани. Той ми хареса още когато беше в Барселона. Играчите му не показват арогантност. И затова Байерн Мюнхен е симпатичен както никога досега. Пеп изисква ужасно много както от себе си, така и от футболистите си да вървят по този път."
"Не трябва да правим грешката да измерваме всичко в титли. За мен е решаващо това, което виждам всяка седмица на тренировъчното игрище. От 40 години съм в Байерн Мюнхен и не съм виждал треньор като Гуардиола. Той може да подготви отбора по най-добрия начин тактически, физически и ментално", добави Румениге.
Още спортни новини четете в Gol.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Dow влезе в територия на корекция, докато S&P отчете пети пореден седмичен спад
Кадър на деня за 27 март
ЕК стана жертва на хакерски набег
Г-7 ще гарантира сигурността на Ормузкия проток, но след края на войната с Иран
Л. Тулев: Европейски модел в защита на гражданите и контрол върху AI ще е конкурентно предимство
Русия ще забрани износа на бензин от 1 април заради скока при цените
Мъфини с ягоди и ванилия – рецепта за бърз десерт
Учени разчетоха "кода на старостта" в няколко показателя
Как електромобилите втора ръка се оказаха по-лоша инвестиция от моделите с ДВГ
Русия обяви за "чуждестранен агент" главния герой във филм с "Оскар"
Късна емисия
Спортът по телевизията днес, 28 март
Мачовете по телевизията днес, 28 март
На 78 години върнаха Рой Ходжсън във футбола
Късна дузпа шокира Англия на "Уембли"
Рекорд! Ойарсабал участва в гол в 10 поредни мача за Испания
Нидерландия сложи край на серията от 12 мача без загуба на Норвегия
Таро карта за 28 март, събота
Дневен хороскоп за 28 март, събота
Как се държат зодиите, когато са тайно влюбени
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
„София и хвърчащото креватче“- гледайте премиерната постановка на 29 март
5 навика, които подкрепят хормоналното здраве след 40
Футболист на Черно море донесе победа на младежките национали
Морските спецчасти на България и Великобритания със съвместно учение във Варна
22 години България в НАТО – министърът на отбраната Атанас Запрянов в „Големите последици“ по Bulgaria ON AIR
Рубио с остри критики към Зеленски
Утре вечер въртим стрелките на часовника
Кабинетът обяви пакет от мерки за справяне с последствията от кризата в Близкия изток
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите
Учени откриха магнитен двигател в недрата на Слънцето: Причинява опасни бури