За последните 10 години директорите на АЕЦ „Козлодуй“ са били сменени 8 пъти. „Това е опасно за централата, за мен няма значение“. Това предупреди пред БНР Иван Генов, последният уволнен директор.
За неговото отстраняване беше съобщено снощи. На мястото му ще застане Димитър Ангелов. Промяната в ръководството на ядрената централа вече е заявена в Търговския регистър.
“Това е атомна централа. За съжаление, това не могат да го разберат хората, които взимат политически решения на високо ниво. За тях АЕЦ „Козлодуй“ е три главни букви и нищо друго“, възмути се Генов. Той призна, че е бил сигурен, че ще бъде отстранен. „Крайно време е да помисля за себе си, за здравето си. Този път си тръгвам за последно”, категоричен бе още Иван Генов.Пред националното радио Генов обясни, че от няколко дни се правят опити за рокада в ръководството на АЕЦ “Козлодуй”. Сегашната смяна повтаря ситуацията от 2009 година, когато след управлението на тройната коалиция ГЕРБ смени Иван Генов с Димитър Ангелов, отбелязва БНР.
Според Генов намаляването на състава на борда на директорите на АЕЦ "Козлодуй" е само формалната причина за освобождаването му. “Причината за махането ми е, че съм Иван Генов. Не съм политическо лице, не членувам в политическа партия. Аз съм експерт”, каза той.
Генов разказа, че му е предложено да бъде член на новия тричленен борд, а изпълнителен директор да е друг.
Досега бордът на директорите на ядрената централа се състоеше от петима души, но трябва да се намали до трима. Генов обясни, че един от членовете му влиза в политиката, а другият има здравословни проблеми. Той призна, че се работи трудно в тази ситуация.
Генов предположи, че вероятно оценката за работата му е лоша, след като са му предложили да напусне поста на изпълнителен директор. Той обаче подчерта, че такава оценка не му е казвана директно, а и няма основание за нея. Генов изрази и доволството си от работата в АЕЦ “Козлодуй”.
“Явно тези, които натискат БЕХ да бъда сменен, не се интересуват от аргументи”, коментира Иван Генов.
Още икономически новини четете в Investor.bg
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Wall Street не повярва на уверенията за прогрес в преговорите между САЩ и Иран
ВЕИ и френските ядрени централи засега удържат поскъпването на тока в Европа
Глобалното качество на въздуха се влошава през 2025 г., основно заради горските пожари
Какво стои зад стратегията на Безос за AI трансформация на традиционни индустрии?
ЕЦБ ще започне нови проверки на излагането на банките към частния кредит
Благовещение е - традиции, забрани и кой празнува имен ден
Прогноза за времето: Мъгли сутринта и променливо време през деня
Дневен хороскоп за 25 март за всички зодии: Някои да изчакат, други - да действат
Стайни растения за здраве и позитивна енергия у дома
Рецепта за паста с телешко месо
Тези 3 зодии винаги намират изход от всяка ситуация
Рупанов разкри какво улеснява адаптацията му в Полша + ВИДЕО
България уреди две контроли, вижте съперниците
Ливърпул благодари на Салах, а негов съотборник го обяви за най-великия
Ситуацията със Стеф Къри остава неясна
Спортът по телевизията днес, 25 март
Люис Хамилтън очаква още силни представяния
Кой празнува на Благовещение
Нумерологична прогноза за 25 март
Таро карта за 25 март, сряда
Дневен хороскоп за 25 март, сряда
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо и по-персонализирано от всякога
Цветове за добро настроение през пролетта
България, Румъния и Хърватия с най-висока смъртност по пътищата в ЕС
Няма българи за работа по хотелите, дават по 1500 евро заплата на непалци, индийци, киргизи и узбеци
Някои българи влизат в имотния пазар с мисълта да излязат по-богати
Български астрономи откриха нова свръхземя
България е сред най-големите търговски партньори на Иран – четвърти по внос, осми по износ
ЦРУ и Мосад допуснаха фундаментална грешка при подготовката на войната в Иран
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция
Руският аналог на Starlink вече има 16 сателита в орбита
Artemis II: Поглед отвътре към мисията, която ще отведе човечеството по-далеч от всякога