Свидетелят по делото "Килърите" Боян Джамалов даде показания по искане на защитата на подсъдимите въпреки двата му отказа в предишните съдебни заседания.
Съдът уважи искането на адвокатите, макар че свидетелят нееднократно заяви, че се страхува за живота си след извършено на 3 януари покушение срещу него.
Джамалов потвърди свидетелските показания на Лозан Цеков, че двамата са предали бял микробус на подсъдимия Янко Попов-Туцо и че намерили превозното средство запалено край село Железница.
Както е известно, в този район бяха открити труповете на физическите извършители на убийството на шуменския бизнесмен Румен Рачев.
От показанията на свидетеля стана ясно, че Петър Стоянов-Сумиста му е разпореждал да предава на други хора задачи за побои и палежи.
По-рано бе направена очна ставка между Боян Джамалов и Стоянов. Сумиста искаше да му зададе 40 въпроса, които щели да изяснят цялото дело.
При очната ставка Сумиста отрече твърденията на Джамалов, че му е давал разпореждания за побои, палежи и следене на хора.
Работата на Джамалов в моята фирма беше да доставя минерална вода в търговски обекти и никога не е бил изпращан да установява адресите на когото и да било, заяви Вожда.
Заседанието на съда продължава с разпит на Велизар Младенов. Той потвърди свидетелските показания на Боян Джамалов и Лозан Цеков за запаления микробус край село Железница.
Свидетелят разказа, че по разпореждане на подсъдимия Петър Стоянов е закарал три манекенки от известна модна агенция до Бургас, за които му донесъл 3000 лева. Купувал е sim-карти, които лично доставял на Стоянов, съобщи БТА.Делото срещу "Килърите" започна на 27 юни. Пред съда като обвиняеми са изправени Петър Стоянов-Сумиста, Васил Костов-Кеца, Янко Попов-Туцо, Георги Вълев, Петър Атмаджов и Райчо Стойнев.
Срещу тях са повдигнати обвинения за участие и ръководене на организирана престъпна група, умишлени убийства и палежи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Румяна Дечева: Докато всички следят Иран, нова война назрява в Африка
Новото "голямо разминаване" – ЕС сам си пречи в надпреварата за изкуствен интелект
Кадър на деня за 25 март
Американски съд призна Meta и YouTube за виновни в дело за зависимост от социални мрежи
Dow се повиши с 300 пункта заради надеждите за споразумение с Иран
Навлизането на чужди инвестиционни фондове носи риск за достъпността на имотите у нас
Хороскоп за 26 март: Ден на важни решения и силна интуиция
Ползите от боровинките
Супа с черен боб - бърза рецепта за обяд или вечеря
Ядрен космически кораб на НАСА ще излети към Марс през 2028 г.
След последния ремонт в столичен квартал: Закърпени дупки и опасни участъци
Цветове за повече енергия и настроение през пролетта
Спортът по телевизията днес, 26 март
Мачовете по телевизията днес, 26 март
УЕФА глоби Бенфика за расизъм
Левски продава Сангаре, ясно е бъдещето на Дуганджич
Левски постави колосална цена на голямата си звезда!
Голям трансфер! Топ клубове от Италия ще гледат ас на Левски във Вечното дерби с ЦСКА
Дневен хороскоп за 26 март, четвъртък
Любовен хороскоп за април 2026
Британската банда High Vis пристига в София с експлозивна смесица от постпънк и модерен рок
Лесни трикове за професионален грим вкъщи
40 години Seven Churches: POSSESSED с концерт в София
5 трика, с които да преборите пролетната умора
Сондаж на „Мяра“: Войната в Иран носи страх за България, но не и персонално за хората
Успешно „замразиха“ мозък без увреждане - но възкресяването на съзнанието остава далеч
Расте броят на хората с диабет Тип 1 в България
Средната скорост дава ефект: Има по-малко инциденти в участъците
Пак скачат таксите: Висшето образование се превръща в лукс
Иран каза кораби на кои държави могат да преминават през Ормузкия проток
В окото на бурята: Учен разказва какво е да попаднеш в торнадо
Китай изпробва гъвкав робот за зареждане на сателити в орбита (видео)
Откриха мистериозни пирамиди в Антарктида: Чии следи са скрити под снега и леда
Плюшена играчка, пусната от стратосферата, постави нов световен рекорд (видео)
Учени установиха генетичния предел при клонирането на бозайници
Илън Мъск с нова амбициозна идея: Петаватов изчислителен клъстер на Луната