Спряно е разследването за побоя над бившия изпълнителен директор и настоящ заместник-изпълнителен директор на АЕЦ "Козлодуй" Александър Николов, което бе извършено в края на миналата година.
Това той съобщи пред журналисти. По думите му прокуратурата го е уведомила за спиране на досъдебното производство поради липса на достатъчно данни за извършителите.
Александър Николов допълни, че това не означава прекратяване и разследването може да бъде възобновено, когато разследващите органи получат нова информация по случая.
Той посочи, че искрено се надява това да се случи и да се стигне до край, като не го интересуват конкретните извършители, които по думите му били "на работа", а поръчителите на нападението.
Александър Николов беше нападнат през ноември м.г., като при побоя беше отрязана и част от едното му ухо.
Именно нападението срещу него стана повод днес червеният депутат Румен Овчаров и сегашният директор на АЕЦ "Козлодуй" Валентин Николов да си разменят заплахи за съд.
След като Николов каза, че финансовите интереси на български депутат към АЕЦ "Козлодуй" са в основата на побоя над предшественика му, днес Румен Овчаров обяви, че ще го съди. Николов от своя страна също каза, че ще заведе контраиск срещу червения депутат.
Припомняме също, че нападнатият бивш шеф на АЕЦ “Козлодуй” Александър Николов изненадващо разкри, че зад побоя стои бившият депутат от ГЕРБ Николай Коцев.
Той обаче не обясни защо чак сега прави закъснялото признание. По думите на Николов по телефона бившият депутат го попитал: “Промени ли схемите така, както ти наредих?”. Когато получил отрицателен отговор с обяснението, че няма такава договорка, Коцев отсякъл: “Тогава ти си ми цел номер едно.” Разговорът се провел три седмици преди нападението.
Във връзка с побоя над Александър Николов обаче не са установени абсолютно никакви доказателства за съпричастност на Коцев, поясни вътрешният министър Цветан Цветанов.
През март тази година Коцев напусна парламента по собствено желание с аргумента, че иска да е по-полезен на местно ниво. Преди ден той е подал оставка пред премиера Бойко Борисов и като лидер на структурата на ГЕРБ във Враца и тя е била приета веднага.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
S&P 500 почти не трепна под натиска на акциите на софтуерните компании
Явор Джонев: Образованието трябва да бъде направляван процес
Какви са новите възможности за сътрудничество на българския бизнес с Китай?
Гулсби от Фед очаква няколко понижения на лихвите, ако инфлацията продължи да се забавя
В Русия краставиците станаха поредният символ на нарастващите цени по време на война
МАЕ: Електромобилите остават водещ двигател за бързия растеж на пазара на батерии
Риск за здравето: Прекалено ниското тегло е опасно колкото затлъстяването
Какво се случва с тялото ни, ако всеки ден ядем банани?
Скандалът с Джефри Епстийн: Полицията разследва частни полети от и до Санстед
Късна емисия
Много поводи за радост за 3 зодии след 18 февруари
Реал превзе Лисабон с шедьовър на Винисиус
Този футболист води Левски към титлата
Фейгин не успя да се класира за волната програма на Олимпийските игри
ЦСКА 1948 обяви: Оперираха Бернардо Коуто
Алкарас се завърна триумфално
Сериозни опасения в ЦСКА
Дневен хороскоп за 18 февруари, сряда
Аромати за положителна енергия в годината на Огнения кон според фъншуй
Родопски клин за Сирни заговезни
Цветове за късмет в годината на Огнения кон за всяка зодия
Кардиолог: След 40 всеки трябва да знае сърдечния си статус
5 модела, които ще са най-носените обувки през 2026
Спадът на троителството на нови жилища във Варна е 25-39%
Българската "Снежанка" изпреварва гръцката дзадзики и турската джаджък в класация на ТейстАтлас
Инфлацията у нас - съизмерима с останалите страни в еврозоната
Българинът генерира близо 500 кг отпадъци на година
От МБАЛ „Св. Анна“ във Варна искат спешна финансова помощ от общинския бюджет
Ето кой ще ни представлява в Съвета на мир на Тръмп
Нова гореща вълна заплашва Земята: Заражда се в Тихия океан
Физици разгадаха десетилетната мистерия на ядрените магически числа
Учени извлякоха ДНК от погребение на 11 000 години
Разкрито: Защо не сме открили извънземни сигнали, дори и да са достигнали Земята
Невероятно: Намериха бактерии, устойчиви на съвременни антибиотици, на 5 хил. години
Откриха резервоар с прясна вода под земята: 7 пъти по-голям от реките в света