Варненският окръжен съд днес определи най-тежката мярка "задържане под стража" за Петър Ангелов (21 г.) и Светла Тодорова (38 г.). Двамата са обвинени за убийството на 21-годишната Женя Тодорова. Престъплението бе извършено на 27 септември в дома на убитата.
В залата стана ясно, че Ангелов, който според обвинението е физически изпълнител на убийството, е в изпитателен срок на условна присъда, влязла в сила на 30 юли тази година. Наказанието му е наложено, тъй като непълнолетен е държал наркотици.
Искам при майка ми, искам да помагам на майка ми, каза Ангелов, който е приятел на първа братовчедка на Женя. "Съжалявам, със сигурност”, заяви пред журналисти убиецът.
Светла Тодорова, която според прокуратурата е била поръчител на убийството, има три деца, които са на 3, 5 и 15 години. Те са настанени в социални домове. Според обвинението тя е опасна дори за децата си, тъй като според показанията по делото 15-годишната Даниела е била в течение с намеренията на майка си да поръча убийството на племенницата си.
Прокурор Галина Минчева обясни, че по случая са събрани изключително много доказателства, включително и самопризнанията на Петър Ангелов, че е убил момичето. „Това престъпление надхвърля понятието за изключително тежко престъпление”, каза Минчева.
По думите й момчето е опасно за обществото, а освен това може да се укрие. Освен това когато Петър е давал показания, е станало ясно, че той е искал да извърши и такова престъпление и спрямо друго лице.
Двамата обвиняеми могат да обжалват наложените им мерки за неотклонение на 9 октомври пред Апелативния съд във Варна.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Отварянето на Ормузкия проток няма да изтрие икономическите щети
Румънският парламент отхвърли правителството на номинирания за премиер Адриан Вещя
Технологичният сектор повлече надолу S&P 500 в началото на седмицата
Кадър на деня за 22 юни
Lucid ще съкрати около 18% от работната си сила в САЩ
К. Йорданов: Волатилността в преговорите за Близкия изток ще продължи и на пазарите
Църковен празник на 23 юни - поверия, забрани и традиции
Левски търси терени за нова база на академията
Христо Стоичков за Меси: Всички спорове са излишни! Аржентинецът вече е №1 по голове на световни първенства
Меси след дубъла срещу Австрия: Щастлив съм, вече сме на осминафиналите
Норвегия победи Сенегал с 3:2 и се класира за 1/16-финалите на Мондиал 2026
Мбапе с два гола при 3:0 над Ирак, Франция е на 1/16-финал на Световното първенство
Англия – Гана
Женски хороскоп за юли 2026
Нумерологична прогноза за 23 юни
Класически италиански брускети
Пиесата „Любов в насрещното“ на Здрава Каменова се превръща в роман
Поверията за здраве на Еньовден
Дневен хороскоп за 23 юни, вторник
"Политико": Подкрепата за Тръмп сред европейските му съюзници отслабва
Луда надпревара за голмайстор №1: Меси, Мбапе и Хааланд с по нови два гола
Полицията има заподозрян за стрелбата по блокове и автомобили във Варна
19 отбора участваха в Ученическия турнир по плажен волейбол
Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Станислав Дюлгеров изненадващо се появи във Фратрия (Варна)
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Астрономи разгадаха мистерията на Уран: Леденият гигант крие водно ядро
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения