Автокрадецът Ярослав Димитров, който ядоса премиера Бойко Борисов, защото открадна две коли докато е бил с мярка за неотклонение „домашен арест“, ще излежи в български затвор присъда от Словения.
В петък Софийска градска прокуратура е получила присъда на Районен съд – Брежице, потвърдена от Висшия съд в Любляна и от Върховния съд на Словения, с която на Ярослав Димитров осъден на 10 месеца затвор и глоба в размер на 3 493 евро за трафик на крадени автомобили, съобщиха от обвинението.
Софийски градски съд е приел да се приведе в изпълнение наказанието от 10 месеца лишаване от свобода и не е предал Ярослав Димитров на словенските власти.
След получаване на съдебните актове от словенските съдебни власти, Софийска градска прокуратура незабавно ги е представила пред СГС и е поискала приспособяване на присъдата към българското законодателство.
Съдът ще следва да определи на кои текстове от Наказателния кодекс на България съответстват извършените престъпления и какво наказание осъденият следва да изтърпи, при какъв режим и в какъв тип затворническо заведение следва осъденият да изтърпи остатъка от наложеното му наказание „лишаване от свобода“, каква част от наказанието е изтърпяна на територията на друга държава и какъв остатък да изтърпи, както и каква част от предварителното задържане и мярката за неотклонение „домашен арест“ следва да бъдат приспаднати при изпълнение на наказанието.
От прокуратурата информират още, че Ярослав Димитров е задържан от полицията на 16 март тази година, защото е обявен за международно издирване по две европейски заповеди за арест.
Едната заповед е издадена от съд Рим и е за участие в организирана престъпна група, занимаваща се с инсталиране и неправомерно манипулиране на електронни устройства на банкомати, ползване и снемане на ПИН кодове за разплащателни банкови карти и банкомати, и използване на ПИН кодове за разплащателни банкови карти.
Другата е от Словения.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 4 юли
От Макрон до Моди: Правителствата разгъват червен килим за гигантите в изкуствения интелект
Путин подписа закон за данъчни промени в подкрепа на руския пазар на горива
Местните банки ще дадат силен тласък на търговията с криптовалути в Германия
В Австрия беше пуснат в експлоатация нов суперкомпютър за 36 млн. евро
Жадната за енергия Азия вече си взема поуки от кризата в Иран
Рецепта от тефтера на баба: Тиквички с ориз
Сериозен финансов успех за 3 зодии на 5 юли 2026 г.
Спане без възглавница: Ползи, рискове и за кого е подходящо
Санитарен самолет транспортира пострадалото на атракцион в Ахелой момче
Спортът по телевизията днес, 5 юли
Мачовете по телевизията днес, 5 юли
Драма! Гришо продължава на “Уимбълдън” след трилър
Ас на Ферари чака дете от секси маце + СНИМКИ
С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада и пак е в топ 8
Инфантино: Меси, Мбапе и големите звезди правят незабравимо Световно първенство
Таро карта за 5 юли, неделя
Дневен хороскоп за 5 юли, неделя
Поверия за ангелската дата 7/7
Пухкави пикантни сиренки
3 зодии с голям късмет в седмицата 6 – 12 юли 2026
Седмична нумерологична прогноза за 6 – 12 юли
Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Детската смъртност в България спада, но остава над средното за ЕС
Еверест отстъпва: Кои са най-опасните върхове в света?
Преди 400 г. художник е изобразил феномен, който науката e потвърдила едва наскоро
Малка бактериална тайна може да доведе до по-добри лекарства срещу рак
НАСА с необичайно обещание: Футболна топка ще лети до Луната, ако САЩ спечелят световното първенство
Каква ще бъде съдбата на Слънчевата система след смъртта на Слънцето
Ще успее ли НАСА да изстреля спасителна космическа мисия за „Нийл Герелс Суифт“