IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Сигнал за бомба не изплаши магистратите, избират съдия

Четирима са кандидатите да попълнят мястото в КС

Снимка: Булфото, архив

Снимка: Булфото, архив

Изборът на нов конституционен съдия от съдебната квота се провежда, въпреки подадения сигнал за поставено взривно устройство, който затвори за близо час и половина столичната Съдебна палата, по решение на председателя на Върховния касационен съд Лозан Панов.

"Изборът трябва да се състои, защото е важен за държавността, а прозрачността на избора зависи от вас също. Така, че във всички случаи поемам отговорност днес да има избор, надявам се това да се случи. В сградата има много институции, заедно ще предприемем действия във връзка с това да не става пречка сигналите за бомба да бъдат отлагани дела", каза Лозан Панов, цитиран от БНР.

Четирима са кандидатите да попълнят овакантяващото се място за представител на съдебната власт в Конституционния съд.

Това са Боян Магдалинчев от Върховния административен съд и Симеон Ченачев, Борислав Балазелков и Таня Райковска от Върховния касационен съд. 

Очаква се по-късно да стане ясно кой от четиримата номинирани магистрати ще представлява съдебната власт през следващите девет години в Конституционния съд.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата