В Софийския градски съд започва делото срещу бившия зам.-председател на парламента Христо Бисеров. Той е предаден на съд за неплащане на данъци, за недекларирани сделки с валутни ценности и заради декларацията му пред Сметната палата.
В подадената за 2012 година годишна данъчна декларация Христо Бисеров е декларирал дължим данък в размер на 8 376,75 лева. Според прокуратурата обаче той не е посочил всичко, защото на доведения си син Ивайло Главинков на 12 декември 2012 г. наредил два валутни превода от собствените си сметки в евро и щатски долари в банка в Женева.
С действията си той е избегнал установяването и плащането на данъчни задължения в особено големи размери - в размер на 25 678,25 лева, явяващи се разликата от дължимите 34 055,00 лева и декларираните 8 376,75 лева.
Прокуратурата твърди, че в периода 1 януари 2013 година - 31 март 2014 г. Христо Бисеров е нарушил Валутния закон и не е декларирал вземанията си от чуждестранни лица, надвишаващи левовата равностойност на 50 000 лева.
Христо Бисеров не е декларирал пред БНБ и извършените от него разпореждания със сумите - наредените на 12 декември 2012 г. парични преводи по сметки на сина си в Македония.
Извършените сделки с валутни ценности са в особено големи размери, с обща левова равностойност 700 960,60 лева.
Данните за наличностите по сметките в банка в Женева в различна валута - 314 529 щатски долара и 82 515,39 евро, Бисеров не е декларирал и в подадената на 25 март 2013 г. в София пред Сметната палата декларация по Закона за публичност на имущество на лица, заемащи висши държавни длъжности.
Така като лице, заемащо висша държавна длъжност - народен представител, той е затаил истина относно имуществото си.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Пет ключови въпроса преди следващото решение на ЕЦБ за лихвените проценти
Кадър на деня за 6 юни
Загубата на биоразнообразие може да отприщи вълна от кредитни кризи
Чаят заплашва електропреносната мрежа на Великобритания на Световното по футбол
Цената за превоз на контейнери от Азия за Европа е скочила с 50% от началото на войната с Иран
САЩ и Иран все така не могат да постигнат мир в навечерието на 100 дни от началото на войната
Рецепта за печено суши тако със сьомга
Зодиите, които имат най-голямо IQ
Зрелищно небесно шоу: Рядък "космически танц" между Венера и Юпитер
Рецепта за щрудел с череши и пудра захар
Трима души загинаха след срутване на сграда при газова експлозия в Италия
Енчо Керязов: Спортът може да бъде мощен инструмент за обединение
Спортът по телевизията днес, 7 юни
Мачовете по телевизията днес, 7 юни
Реал остана без трофей и на баскет, Тенерифе превзе Мадрид
Извънземното пое вината за загубата: Мачът бе наш
Хаверц блести, а Германия удари Щатите в Чикаго
Арестуваха нападател на Ирак на летището в Чикаго
Диетичен чиа пудинг
Дневен хороскоп за 7 юни, неделя
Маслени сладки за Летен Тодоровден
Седмична нумерологична прогноза за 8 – 14 юни
Комплименти, които манипулативните хора използват
Любовен хороскоп за 8 – 14 юни
От парламента към Мондиала: За кого ще стискат палци българските депутати?
Как пограничните села посрещат мигрантския поток?
Изкуствен интелект създаде първата по рода си ваксина срещу бъдещи пандемии
Азат, който пази варненския плаж от 1969 година
Доклад на ООН: Изкуственият интелект скоро може да използва повече вода, отколкото консумира човечеството
У нас има повече ветеринарни, отколкото детски лекари
Артемида II: НАСА анализира данните от историческата мисия около Луната
Учени от Кеймбридж създадоха първата ваксина с помощта на изкуствен интелект
Откриха „изгубен свят“ на 1500 м височина със светещ паяк и пеперуда с „птичи пера“
Учени създадоха нов биологичен часовник: Измерва оставащото време на организма
Метеорит доказва съществуването на изгубена планета с размерите на Луната?
Кучета-роботи ще охраняват Световното първенство по футбол в САЩ, Канада и Мексико