Повдигнаха обвинение на 23-годишния мъж, нанесъл смъртоносен побой на таксиметровия шофьор в софийския квартал „Разсадника“, съобщиха от Софийска градска прокуратура.
Физическата саморазправа е предизвикана от спор за влизане в еднопосочна улица. По данни на МВР задържаният мъж има криминална проява за шофиране след употреба на алкохол.
В началния етап на разследването са извършени оглед на местопроизшествие, назначена е съдебномедицинска експертиза за изясняване на причината за смъртта на починалия, разпитите на свидетели са продължили и през нощта. През нощта е извършено и претърсване на лек автомобил, като протоколът е внесен в съда с искане на СГП за одобрението му.
Досъдебното производство е образувано в условията на неотложност.След запознаване със събраните доказателства, наблюдаващият прокурор е преценил, че те са достатъчни за привличане на обвиняемия към наказателна отговорност.
Обвинението спрямо него е за това, че на 8 октомври около 18:30 ч. в София, ж.к. „Разсадника-Коньовица“, в карето между ул. „Методи Патчев“, ул. „Хъшове“ и ул. „Рибен буквар“ нанесъл удари на 34-годишен мъж, с което по непредпазливост причинил смъртта му вследствие на умишлено нанесена телесна повреда.
С постановление на прокурор в СГП обвиняемият е задържан за срок до 72 часа. Предстои да бъде взето решение относно мярката за неотклонение на обвиняемия.
От МВР работят по две версии, но не дадоха повече информация по случая.
Появиха се и свидетели, които твърдят, че 23-годишният мъж не е започнал сбиването, съобщава БГНЕС.
Тяхната версия е, че таксиметровият автомобил е влязъл в еднопосочната ул. "Хъшове", по която се е движел друг автомобил, управляван от жена. Пътуващият до нея мъж се е обърнал към таксиметровия шофьор и му е обяснил, че се намира в нарушение. Това е провокирало шофьора на таксито, заявяват свидетели, който е излязъл от автомобила и така се е стигнало до сбиване.
Свидетели на сбиването стават посетители на намиращия се в непосредствена близост ресторант "Хъшове". Няколко мъже, посетители на заведението, се опитали да прекратят боя, извикана е полиция. След пристигането на полицията, свидетелите видели, че таксиметровият шофьор е паднал на тротоара.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Липсата на яснота около войната с Иран отново помрачи търговията на Wall Street
Кристофор Павлов: България може да си позволи да отлага проблема с високия бюджетен дефицит
Кадър на деня за 2 април
Румъния е похарчила 1 млрд. евро, за да защити валутата си през март
Европа прави обратен завой спрямо ядрената енергия
Свилен Колев: Покупателната ни способност се доближава до средното ниво в ЕС
Червено вино, бира или водка - какво наистина вреди на тялото
Късна емисия
Зодиите, които се женят по-късно, но са по-щастливи
Сандра Каминска Йерце
Бой по навик! Левски размаза ЦСКА с 3:0
Фабрицио Романо с голяма новина за Барса
Луис Енрике с важно мнение за ПСЖ
Бивш на Ливърпул къса с футбола
България тресна с 2:0 Босна и Херцеговина
Какво се прави на Цветница – обичаи за здраве
3 домашни десерта за Цветница
Таро карта за 3 април, петък
Дневен хороскоп за 3 април, петък
Ароматен кекс с бадеми за Цветница
Турският актьор Рамазан Тетик почина на едва 37 години
"Политико": България иска помощ от ЕС срещу намеса в изборите
Дечев към варненските полицаи: Бъдете безкомпромисни
Кремъл принуждава работодателите да изпращат по двама служители за фронта в Украйна
Турция ще командва група на НАТО за Черно море до 2028 г., после поемат България или Румъния
Искане за изтегляне на американска техника от България би било необосновано
Тръмп не може сам да изтегли САЩ от НАТО, но може да отслаби алианса
Хората говорят все по-малко, установиха психолози
Voyager и Icarus Robotics ще тестват свободно летящ робот на МКС
Два редки метеорита за девет дни: Какво показват данните за болидите през 2026 г.
Meta пуска нови умни очила с разширени възможности за корекция на зрението
Товарният кораб „Прогрес МС-35“ потегли към Байконур за подготовка за полет до МКС
Учени откриха зловещи структури под ледовете на Гренландия