След публикации в електронни медии, Районна прокуратура Пловдив се самосезира и беше образувано досъдебно производство за хулигански действия във връзка с разпространения клип, на който едно лице е в ролята на куче, разхождано е на каишка на обществено място - в търговски център, от 3 други лица. Ситуацията се е развила на 3 април 2023 година. На общ познат, на три лица, които публикуват клипове във свои профили в социалните мрежи и YouTube, е било възложено да намери лице, лесно податливо на манипулации, което да бъде убедено да изиграе именно ролята на куче. В тази връзка това лице се свързва с пострадалия, който е на 20 години и е лице със специални образователни потребности, и започва настойчиво да го увещава със съобщения във Facebook, и чрез обаждания по телефона, да се съгласи да се срещне с неговите приятели.
Това каза Петър Петров, районен прокурор на град Пловдив, по време да извънреден брифинг относно скандалният случай с Емили Тротинетката, Чеченеца и Куката, които се гавриха с младо момче.
По думите на Петров, пострадалото момче отказва няколко пъти да участва, но въпреки това общият познат продължава да му звъни по телефона и да го убеждава колко е хубаво да се запознае с инфлуенсърите. Той е обещал на момчето, че може "да бъде известен, като тях"."Възползвайки се от добротата на това лице, той все пак успява да го придума да се срещне с три лица, които в последствие бяха задържани. Без много, много да му обясняват, тези лица му казват, че ще стане много известен и да не се притеснява. Те го поставят в ролята на куче, казват му, че ще му хвърлят предмети, които да носи, казват му да лае и на края на клипа да подаде лапа", допълва прокурора. "Възползвайки се от добротата на пострадалия, те заснемат този клип, и без да му го показват, или да му казват, че ще го публикуват, го качват в YouTube страницата на едно от задържаните лица."
Инфлуенсърите Емили, Чеченеца и Тошо Куката са вече с повдигнати обвинения за хулиганство заради гаврата с момче със специални образователни потребности в пловдивски мол. Те са задържани за 72 часа и прокуратурата ще поиска постоянното им задържане. За престъплението НПК предвижда лишаване от свобода до 5 години. Това стана ясно на брифинг на Районната поркуратура - Пловдив.
Наблюдаващият прокурор Веско Ириков заяви, че са събрани достатъчно доказателства, за това, че трите лица в съучастие са извършили непристойни действия, грубо нарушаващия обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото, като деянието се отличава с изключителен цинизъм.
Чеченеца и Куката веча са осъждани и реабилитирани към датата на деянието.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Манията по Chanel показва, че индустрията на луксозните стоки следва положителен импулс
Руското пристанище Уст Луга понесе нови щети при украински атаки с дронове
Гюров: Правителството въвежда мерки, за да спре поскъпването за потребителите
Хутите влязоха във войната в Иран с атаки срещу Израел, САЩ изпратиха пехотинци в региона
Акция на седмицата: „Спиди“ АД
Германците не са мързеливи. Има причина да работят по-малко
ЦИК открива нови места за гласуване извън ЕС за българите
Обедна прогноза
Акция срещу купуването на гласове: Aрести в Монтанско и Стара Загора
Войната в Близкия изток няма да доведе до недостиг на лекарства
Най-добрите приятели за всяка зодия - астрологичен гид
Цецо Найденов с поредно изригване заради ЦСКА
Попето с огромен призив заради националите
Колумбия – Франция
ФИФА достави лично топката на голмайстора на България
Легенда за звезда на Левски: Силен е в нападение и трябва да е крило
Беърман невредим след здравата катастрофа
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Маникюри за късмет и пари през април (+Снимки)
Седмична таро прогноза за 30 март – 5 април
Трикове за 15-минутно освежаване на дома
Уморени дори след сън? Кои са 5-те скрити пречки за пълноценния сън?
Трайков: България има основания да очаква удължаване на дерогацията за "Лукойл"
"Алфа Рисърч": "Прогресивна България" събира 30,8% от вота, ГЕРБ - 21,2%, ПП-ДБ - 11,1%
Над 3600 дружества декларираха данъците си от старта на кампанията във Варна
Младежи създадоха онлайн приложение, което показва промоциите в магазините
Хасан Адемов: Важното е ефектите на кризата да не ударят по джоба на българските граждани
Мюзикълът „Footloose“ гостува днес във Варна
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите