Напусналия днес системата на МВР вече бивш шеф на 8-о РУ Светослав Стойков не е бил на поста, когато на 6 април миналата година Чавдар Бояджиев е убил момиче. Това написа във "Фейсбук" профила си бившият вътрешен министър Иван Демерджиев. Тогава Бояджиев излъгал, че я задушил неволно по време на интимен контакт, а районното и прокуратурата му се доверили и не разследвали достатъчно, за да установят истината. Това бе мотивът за отстраняването на полицая. Той сам избра да напусне системата на МВР.
Именно Демерджиев назначи на поста Стойков. Това стана на 1 ноември 2022 година, напомняСветослав Стойков бившият вътрешен министър. И добавя, че само месец по-късно разследването е иззето от СДВР. Затова и пита кое е наложило смяната на Стойков.
Ето и цялата му публикация във "Фейсбук":
Не е добре да се лъже, дори когато искаш да обслужиш нечия кадрова политика!
Днес беше поискана оставката на началника на 8-о РУ в София за пропуски в работата по едно до знание, свързано с убийство.
Важно е да се знае, че той е назначен на 01 ноември 2022 година.
Убийството, заради което днес беше съобщено, че му е поискана оставката, е извършено на 04.04.2022 г. А д знанието е поето от СДВР около месец след назначаването му. Възниква въпросът от кого трябва да се търси отговорност за работата по това дознание!
Възниква въпросът кой е отговорен за работата по това дознание и дали това е началникът, чиято оставка беше поискана?!
Ето и малко предистория. В края на октомври 2022 година обявих, че сменям 7 от 9 шефове на районни в София, сред тях и началника на 8-о РУ.
Днес ръководството на МВР "свали доверието си" и поиска оставка от същия човек за нещо случило се на 4 април 2022 или иначе казано - над половин година преди да заеме поста.
Мотивът ми да освободя седемте началника беше именно слаб контрол и лоша организация в поверените им управления. Та сегашното ръководство нямаше нужда да се престарава. Тази работа с отговорността вече беше свършена. Остава открит обаче въпросът кое наложи смяната на началника на 8-о РУ София днес и кой кадрува в МВР?!
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Операция "Спасяването на Виктор Орбан": докъде е готов да стигне Тръмп?
Белият дом подкрепя идеята на НАСА за лунна база, но иска намаление на парите за наука
Глобалният пазар на произведения на изкуството се върна към растежа през 2025 г.
Борислав Михайлов даде реален шанс на вратарите да направят кариера в чужбина
Водните централи помогнаха на Турция да преодолее шока от скъпия газ
Fordham: По-близо сме до цена на петрола от 200 долара за барел
Засилени мерки по пътищата в Гърция преди великденските пътувания
Нов метод за бързо затопляне на Марс чрез изкуствени аерозоли
Късна емисия
Без допинг на Зимните олимпийски игри Милано-Кортина
"Локомотив" (Пловдив) с минимален успех над "Локомотив" (София)"
Рецепта от тефтера на баба: Класически козунак със стафиди
Спортът по телевизията днес, 4 април
Мачовете по телевизията днес, 4 април
Джъд Тръмп отнесе Робъртсън и стигна финала в Манчестър
Везенков и Олимпиакос превзеха върха в Евролигата
Още един сериозен претендент за промоция за Висшата лига
Крило на Фламенго хлътна по секси студентка + СНИМКИ
Празнуваме Лазаровден
Таро карта за 4 април, събота
Симона Халачева се присъединява към звездния актьорски състав на спектакъла на Театър „София“ – „Скрити лимонки“
Дневен хороскоп за 4 март, събота
Поверия за Цветница (Връбница)
Безплатни прожекции на детския филм „Случаят Тесла“
Камион блъсна и уби слязъл от возилото си шофьор на "Марица"
Полицията откри мъртъв 15-годишен ученик в Шумен
Откриха части от дрон във водите на Черно море
Американски военен самолет е свален над Иран
8 души са ухапани за седмица от кърлежи във Варна
Ясна групата на Спартак за мача в Пловдив
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век