BGONAIR Live

Ограбиха Монетния двор на Финландия

Крабжата започнала още през 2009 г.

Ограбиха Монетния двор на Финландия

От април 2009 г. до септември т.г. от Монетния двор на Финландия са били откраднати монети на обща стойност 161 хил. евро, съобщава в. Helsingin Sanomat.

Финландската полиция вече е приключила с предварителното разследване, като заподозрени за 9 души.

Главният заподозрян е човек на висока длъжност в монетния двор, отговарящ за производството и съхранението на евромонетите.

Самият той отрича да е земесен в кражбата.

Останалите осем заподозрени са поравно мъже и жени, сред които граждани на Финландия, Русия и Замбия.

Имената им не се съобщават.

Откраднати са били финландски и словенски монети с номинал 1 и 2 евро, но е възможно да са били присвоени и кипърски евромонети. Монетите са били изнасяни малко по малко в чанти и портфейли на служителите. 
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата