Българки и румънки са превзели пазара на проститутки в Белгия, съобщава вестник "Дерниер йор". Изданието уточнява, че не се води точна статистика за броя на предлагащите платен секс момичета и момчета в страната, но вероятно те са около 15 000, от които 5000 работят в Брюксел.
Вестникът пише, че през последните години на този пазар се наблюдава сериозно разместване - вече почти не се откриват проститутки от Белгия или от Албания, които до неотдавна са били основните продавачки на любов.
Проститутките предлагат своите услуги в центъра на града, край Северната гара, на улица "Арскот", на тротоара, зад витрини, в барове и у дома. През последните десетина години белгийските проститутки са напуснали пазара и са го отстъпили на българки и румънки, които работят основно на витрините.
Според данни на асоциация, заета с този въпрос, през 2000 г. в района на Северната гара 70 процента от проститутките са били белгийки през деня и 70 на сто албанки нощем, а останалите по околните улици са били африканки. Сега по улиците в района са преброени едва две белгийски проститутки, а всички останали са африканки. На витрините работят 90 процента българки и румънки.
Според асоциацията те са заменили през 2004-2005 г. рускини, молдовки и албанки.
В центъра на Брюксел се наблюдават същите тенденции – няма проституиращи жени от Белгия и Албания, всички са българки и румънки. Отчита се, че проститутките работят доброволно и рядко са жертви на насилие. Те избират този начин на препитание, защото печелят 10 пъти повече, отколкото биха получавали като заплата в България или в Румъния. Често изработените средства биват прехвърляни за издръжка на семействата им в родината или се влагат в имоти.
Към тази картина, в която според статистиката една от сто жени в Брюксел на възраст от 20 до 50 години проституира, се добавят и "случайните" проститутки - жени, които имат семейство и деца, но са останали без работа или предпочитат да се продадат понякога, вместо да имат точно определено работно време.
Цитираният от БТА вестник коментира, че кризата е принудила бранша да пристъпи към намаляване на цените, които до неотдавна са били 40 евро за 15 минути стандартен секс в една поза.

Георги Ангелов: Задават се нови проекти за чипове в България
UBS повиши целта си за S&P 500 в края на годината до 8100 пункта
КЗК откри нов картел при обществените поръчки – този път за строителна техника
К. Бошов: Ще чуем миноритарните акционери, но няма да сваляме „Еврохолд България“ от борсата
Американски регулатор: Криптосекторът неизбежно ще получи закони за пазарната структура
Растежът на бизнес активността в еврозоната стигна най-високото си ниво от ноември насам
Катастрофа затруднява движението по пътя Велико Търново - Елена
Обедна емисия
Моторист дрифтирал на една гума с 1,08 промила при акция на полицията в София
Една от най-известните картини в света: "Момичето с перлената обица" е в Япония
Законно парти в парковете на София: Заявление 7 дни по-рано и тишина след обяд
Готви се бомбастичен трансфер! Лейкърс пожела Йокич
Арсенал завърши трансфера на Конса, той дебютира срещу Вила
Байерн без Мусиала срещу Дортмунд
Артета обяви готови ли са Сака и Райс за старта на Висшата лига
Левски пуска билетите за реванша с АЕК в Атина
Роналдиньо си спомни как стана шампион в затвора и спечели прасе
9 летни храни срещу задържане на излишни течности
Нумерологична прогноза за септември 2026
Тирамису с йогурт
Какво символизира появата на скакалец в дома според фъншуй?
Маникюри за късмет и пари през септември (+Снимки)
Италиански кекс със сладко от череши
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
АПАЗ се обяви против практиката пациенти да осигуряват кръв, за да бъдат оперирани
Билкови репеленти срещу насекоми, 2
МЗ представи новия модел за здравна реформа: ЦАР остава самостоятелен, РЗИ стават дирекции към министерството
Драстичният спад на нивото на Дунав разкри опасни следи от миналото
Закритият басейн „Д-р Любен Лазаров“ временно няма да работи
Задържаха мъж от Калофер за отравянето на лешоядите в Стара планина
Подготвят два терена за нови площадки за едрогабаритни отпадъци във Варна
5 неща, които трябва да знаете за Симеон Наковски преди дебюта му на SENSHI 33
Непълнолетни сестри са обявени за общодържавно издирване (СНИМКА)