IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Машинистите предотвратили сблъсък с друг влак във Франция

Жена отхвръкна на пет метра, беше ранена във врата, разказа очевидец

Мястото на трагедията. Снимка: БТА

Мястото на трагедията. Снимка: БТА

Действията на машинистите, управлявали дерайлиралия във Франция влак, са предотвратили сблъсък с друг влак, идвал насреща, заяви френският делегиран министър, отговарящ за транспорта, Фредерик Кювийе, цитиран от ДПА.

Кювийе каза, че в момента на катастрофата дерайлиралият влак се е движел със скорост 137 км/ч, което е под границата, допустима за тази отсечка от пътя. Влакът е излязъл от релсите на железопътна стрелка на 200 метра преди гара Бретини сюр Орж, където той не е имал предвидено спиране. Най-малко шестима души са загинали, а 22 са  сериозно ранени.

Според Кювийе едва ли злополуката е била причинена от ремонтните дейности, извършвани на един от пероните на гарата.Президентът на Франция Флансоа Оланд, който спешно пристигна на мястото на катастрофата, потвърди известния засега брой на загиналите и ранените и каза, че тази година националният празник, Денят на превземането на Бастилията, честван на 14 юли, ще бъде ден на скръб заради трагедията. Той заяви, че злополуката ще бъде разследвана.

Улиците около гарата бяха блокирани и пълни с линейки и полицейски коли. Очевидец, намирал се в бюфета на гарата, разказа, че имало силен трясък, който разтърсил заведението и съборил чинии на пода. "Една жена отхвръкна на пет метра. Тя беше ранена във врата", заяви той. Мъжът имаше голяма драскотина на челото. По думите му ударът го хвърлил на земята.

Човек, пътувал в дерайлиралия влак, каза, че било "чудо", че вагонът, в който бил той, не се преобърнал, когато тези преди и след него излезли от релсите. "Бях полузаспал, когато влакът изведнъж стана нестабилен. Хората се паникьосаха. Усещането беше като че влакът се беше ударил в чакъла", заяви той.

По думите му хората, които чакали други влакове на перона, веднага се притекли на помощ. "Те счупиха прозорците на вагона с лостове и помогнаха за изваждането на хората и багажа", каза оцелелият пътник, предаде БТА.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата