След повече от 15 дни на антиправителствени протести украинският президент Виктор Янукович предложи на опозицията да преговарят, съобщи ДПА, цитирана от БТА.
Янукович подкрепи предложение на бившия президент Леонид Кравчук, отбелязвайки, че "това може да се превърне в основа за разбирателство", посочиха в изявление от президентството в Киев.
По първоначални данни президентът Янукович ще се срещне утре с трима бивши държавни глави, подкрепили миналата седмица проправителствените протести, след като прие предложението им за преговори с опозицията, посочва и Франс прес.
Междувременно украинските полицаи за борба с безредиците заеха позиции край кметството в Киев, което е окупирано от проевропейски настроените демонстранти, протестиращи срещу резкия завой на правителството към Русия.Около 200 полицаи с каски и щитове са били стоварени с три автобуса на кръстовище в центъра на града.
След като бе издадена съдебна заповед протестиращите да напуснат сградата, полицията предупреди миналата седмица хората вътре, че разполагат с четири дни да си тръгнат или ще бъдат изгонени от там.
Четири станции на метрото в центъра на Киев днес бяха затворени заради сигнали за бомба, подадени от неизвестни лица на телефон 102. Пресслужбата на киевския метрополитен съобщи, че влаковете се движат, без да спират на тези четири станции.
Въпреки студа и снега днес на площад "Независимост" се събраха 200-300 души около сцената, на която се редуваха речи и молитви.
Десетки други демонстанти са издигнали барикади на няколко места в съседния квартал, където се намират основните централи на властта (президентство, парламент, Министерски съвет), посочва Ройтерс.
През изминалата нощ в центъра на Киев бяха издигнати нови палатки и барикади, а стотици хиляди граждани излязоха отново на протест срещу кабинета.
Демонстрантите дори събориха статуята на Ленин в украинската столица и я разбиха с чук.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Превръща ли се Европа в един сюрреалистичен съюз?
Dow Jones и Nasdaq затвориха на ръба на корекцията
Тръмп обмисля завземане на ключовия за иранския износ на петрол о. Харг
Решението на Пауъл за мястото му в борда на Фед може да определи лидерството на Уорш
Психолог: Стресът на работа е измерим, но технологиите не трябва да са психотерапевти
Защо войната в Иран е провал за САЩ?
Хороскоп за 21 март: Трудности при Телците, Стрелците да внимават с парите
Великден в Гърция става лукс: Скок при храни, горива и почивки
Опасно време днес: Вятър, облаци и сняг на места
Левски трепери! Илиан Илиев гони голям рекорд на "Герена"
Историческо! ЦСКА започва с трима аржентинци утре
Като ЦСКА: И Левски ще има нов стадион!
Лео Меси трепери от голаджията на ЦСКА 1948
Камерунски национал тренира като луд за място в Левски
Доблестен мъжкар! Хакими отказа подарената купа на Африка!
Постен сладкиш за Благовещение
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Противовъзпалителни храни при менструални болки
Нумерологична прогноза за 21 март
Таро карта за 21 март, събота
Дневен хороскоп за 21 март, събота
Времето във Варна на 21 март 2026
Тръмп заговори за край на войната в Иран
Честваме паметта на преподобния Яков Изповедник
Затварят участък от булевард "Осми приморски полк" на 26 март
Актьорът Михаил Мутафов бе отличен за цялостно творчество
Представиха първите влакове "Шкода", които ще возят пътниците с модерни мотриси
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната