Антоан Лейри е френски журналист, но и съпруг на Елен Лейри - една от невинните жертви, които паднаха под куршумите на терористите в парижката зала "Батаклан". Жената оставя сираче 17-месечно момченце. Два дни след касапницата нейният мъж написа на страницата си във Фейсбук покъртително писмо до терористите, отнели неговата любима жена.
Писмото му вече има близо 200 000 споделяни в социалната мрежа. Вестник "Сън " публикува пълния текст на писмото, съобщава "24 часа".
"В петък вечерта откраднахте живота на един изключителен човек, любовта на моя живот, майката на моя син, но няма да получите моята ненавист.
Не знам кои сте и не искам да знам. Вие сте мъртви души. Ако този Бог, заради когото убивате без да се замисляте, ни е направил по свой образ и подобие, всеки куршум в тялото на съпругата ми е рана в неговото сърце.
Така че, не, няма да ви подаря и моята омраза. Вие искате точно това, но отговорът на омразата с гняв означава да ви падна в плен на същото невежество, което ви е направило това, което сте. Искате да ме е страх, да гледам на своите съграждани с недоверие, да жертвам свободата си заради сигурност. Е, загубихте.
Видях я тази сутрин. Най-накрая, след като чаках няколко дни и нощи. Тя беше също толкова красива, колкото когато тръгна към залата в петък вечер, също толкова красива, колкото когато се влюбих в нея безнадеждно преди 12 години.
Разбира се, че болката ме съсипва, признавам ви тази малка победа, но тя ще бъде кратка. Знам, че тя ще бъде до нас всеки ден и че ще се срещнем отново в рая на свободата и любовта, до който вие няма да имате достъп.
Ние сме двама, аз и моят син, но сме по-силни от всички армии по света. Нямам повече време, което да отделя за вас, трябва да го посветя на Мелвил, който току-що се събужда. Той е едва на 17 месеца. Както обикновено той ще яде, след това ще играе заедно и през целия си живот това малко момченце ще бъде заплаха за вас, защото ще бъде щастливо и свободно. Защото, не, няма да имате и неговата омраза."

Иран отрече да е участвал в преговори със САЩ
Битката за нов изпълнителен директор на Monte Paschi се задълбочава
Airbnb ще трябва да плати 64 млн. евро глоба в Испания, въпреки че я оспорва
Войната в Иран струва скъпо и на Китай
Мелони загуби референдума за съдебната реформа в Италия преди изборите през 2027 г.
Европейските борси се възстановиха след коментара на Тръмп и надеждите за деескалация
Войната в Иран предизвиква срив на туристите в Турция
Рецепта за тирамису с ягоди и пухкав крем маскарпоне
ГДБОП задържа четирима при сделка с фалшиви 500 хил. евро
ЦСКА е нестабилен отбор
Флориана Месина
Наливат милиони в Левски!
Обявиха грандиозна новина за Антъни Джошуа
Георги Градев се подигра с Георги Иванов-Гонзо
Нидерландия остава без Мемфис Депай
Дневен хороскоп за 24 март, вторник
Елегантност и модерни силуети от Lanvin за есен/зима 2026/2027 (+Снимки)
3-дневен детокс, с който да се освободите от задържаната вода
Чайове за пролетта – при умора, за добър сън и метаболизъм
Отвъд диагнозата: животът на един социопат
Нискокалоричен десерт с крема сирене без захар (без печене)
Кризата с Иран се оказа "мана небесна" за производителите на електромобили
Парад на планетите ни очаква през април
Кои са колите с най-нисък реален разход на гориво
Помните ли сградата опакована с кашони?
Фрегатата „Верни“ се включва в многонационалното военноморско учение „Морски щит 2026“
Американска частна компания ще осъществи първото кацане на астероид през 2029 г.
ЕКА си купи място в ракета на SpaceX: Какво стои зад това решение
Учени откриха продукт, който може да предпази червата от нанопластмаса
23 март 2001 г.: Денят, в който космосът се превърна в океан за станцията „Мир“
Най-самотните места във Вселената може да са идеални за извънземен живот
Телескопът „Нанси Грейс Роман“ на НАСА преминава финални тестове