IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Тръмп срещу Джонсън: Спор заради мрежите на Huawei

Британският премиер отказва да се съобрази за изграждането на 5G мрежите

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

 По време на телефонно обаждане Доналд Тръмп критикува Борис Джонсън, след като премиерът отказа да изпълни настояванията на лидера на САЩ да забрани достъпа на Huawei до изграждането на мрежите 5G, съобщи Bloomberg TV Bulgaria

След месеци опити от страна на Тръмп да убеди британското правителство да не позволява на китайската компания да участва в изграждането на мрежите, Джонсън отказа да се съобрази с исканията на президента. 

Реацията на Тръмп е удар за британския премиер, който се опитва да постигне търговско споразумение със САЩ, след като страната му напусна Европейския съюз на 31 януари. 

Джонсън планира посещение в САЩ, но дата все още не е насрочена. Според британски медии визитата е отменена за момента. 

Тръмп настоява всички американски съюзници да забранят достъпа на Huawei от съображения за сигурност, както и поради съмнения, че китайската компания е способна да извърши държавен шпионаж. Huawei категорично отхвърли обвиненията, че представлява риск за националната ситурност.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата