Русия продължава напред с разполагането на своята междуконтинентална балистична ракета RS-28 "Сармат", известна още като "Сатана 2", въпреки предизвикателствата и неуспехите, включително поредицата от неуспешни тестове.
Сергей Каракаев, командир на Стратегическите ракетни сили (SMF), потвърди в четвъртък, че разполагането на базираната в силози ракетна система "Сармат" продължава, отбелязвайки критична стъпка в модернизирането на руския ядрен арсенал.
"Днес SMF интегрира ракетни комплекси от пето поколение "Ярс" и "Авангард" в бойния си състав, докато продължава работата по разполагането на най-новата ракетна система "Сармат" със силово базиране с тежка ракета с течно гориво", пише Каракаев.
Тази ракета, която привлече световното внимание заради опустошителния си потенциал, е крайъгълен камък на ядрената стратегия на Русия. Въпреки неуспешните тестове, "Сатана 2" остава критична част от военното възпиране на нацията.
Стратегически растеж
В статията си, озаглавена "Състоянието и перспективите на системата за военно образование в стратегическите ракетни войски", Каракаев обърна внимание и на важността на непрекъснатото обучение за осигуряване на готовността на руските ракетни войски.
"В рамките на СВМ е създадена система за непрекъснато обучение от Суворовското военно училище до академията и тази система работи", обяснява Каракаев.
Той също така коментира как SMF адаптира своите програми за обучение въз основа на оперативен опит, особено от текущата специална военна операция. "Развитието на СВМ, създаването на нови форми и методи за водене на бой, както и опитът от специалната операция и използването на новодоставено въоръжение и военна техника, поставят задачи пред системата на военното образование за своевременна корекция на учебното съдържание", пише той.
Силите осигуряват неядрено възпиране
"В контекста на Специалната военна операция и засилената активност на НАТО, високотехнологичните СВС възпират широкомащабна агресия срещу Русия и нейните съюзници, без да се прибягва до ядрено оръжие", допълва Каракаев.
Въпреки предизвикателствата на неуспешните тестове и неуспехите, ракетата RS-28 "Сармат" остава централна за модернизацията на отбраната на Русия.
Статията, публикувана в Military Education Bulletin, подчертава продължаващите усилия за преодоляване на предизвикателствата на бойното поле и модернизиране на ракетния капацитет на Русия, докато тя продължава войната си с Украйна.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Жителите на Севлиево ще получат над 120 хил. литра бутилирана вода от Държавния резерв
Йотова: Да пазим българския език, който ни прави народ
Четирима души са загинали при масираната руска атака с ракети и дронове срещу Киев
Въоръжен мъж откри стрелба близо до Белия дом и бе застрелян от службите за сигурност
Тръмп: Споразумението с Иран за отваряне на Ормузкия проток до голяма степен е договорено
Акция на седмицата: „Ай Ти Еф Груп“ АД
Шествия, церемонии и празнични концерти в страната по повод 24 май (ВИДЕО)
Обедна прогноза
Поколения българи се събраха в София за Деня на светите братя Кирил и Методий
Доброволци помагат в разчистването на щетите след наводнението във Велико Търново (ВИДЕО)
Край на спекулациите: ЦСКА продължи договора на Джеймс Ето’о до 2029 г.
Мащабни протести в Мадрид срещу Педро Санчес
Обявиха националите на България, Кирил Десподов е аут
Страхотна новина за ЦСКА: Джеймс Ето’о подписа с клуба до 2029 г.
Пеп Гуардиола говори за наследника си в Ман Сити
Легенда на Барса се чуди дали да скъса с футбола
Нова драма с Иран за Мондиал 2026
Тотнъм или Уест Хем: Кой ще изпадне от Висшата лига?
Българската копродукция „Мечтаното приключение“ спечели Наградата на журито на Филмовия фестивал в Кен
Женски хороскоп за юни 2026
Седмична таро прогноза за 25 – 31 май 2026
10 празнични рецепти за 24 май
3 мързеливи протеинови неделни закуски
Храни, които намаляват възпалението по естествен път – как да ги използваме
Издирват 55-годишен мъж в Габрово
Селекционерът на България повика футболист на Черно море в националния
Министър Демерджиев: МВР трябва да се събуди
Йотова: Нека да пазим българския език, който ни прави народ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Варненецът Иван Иванов загуби само един гейм в квалификациите в Словакия
Пентагонът публикува видео с летящ „хуманоид“ над САЩ?
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
SpaceX изстреля за първи път новата версия на Starship (снимки)
Заради боклука в Космоса: Япония пуска нова версия на своя дървен сателит
По-големите награди драстично ускоряват ученето в мозъка
Бъдещите колонисти на Марс ще могат да си принтират инструменти на място