Само информация за това къде е Ружа Игнатова би донесла на информатора 5 милиона долара от американското правителство. Транзакция от август месец в Дубай отвори темата успешно ли се укрива най-издирваната крипто-кралица в света. Германските власти, които разследват случая, говорят за първи път пред българска медия. Кореспондентът в Германия Натали Пашева се свърза с разследващите от Северен Рейн - Вестфалия, разказва NOVA.
През 2017 г. в Атина Игнатова за последно е видяна да се качва на самолет. Оттогава до днес се превръща в легенда. Има и версия, че е убита по нареждане на Таки. Според версията на Франк Шнайдер, някогашен шеф на тайните служби на Люксембург, Игнатова се е върнала в България и последното ѝ съобщение гласяло: вкъщи съм, в безопасност. Преди екстрадицията си в САЩ той изследва безследно.
Така, миналото лято САЩ обяви награда от 5 млн. долара за данни за местонахождението на т.нар. криптокралица. "Има следи за това, че може да е убита, но ние не разполагаме с реални открития, които да го доказват. Не виждаме необходимост да спираме издирването. Информация, разпространена от българските медии, сочи, че е убита на яхта в Гърция, но не разполагаме с доказателства за това. Знаем, че по времето, когато се твърди, че е извършено убийството ѝ, лице с името Христо, за което се твърди, че е извършител, е изтърпявало наказание в затвор", обясни Даниела Дарсен, говорител на "Криминална полиция" в Северен Рейн - Вестфалия.
Разследващите са разпитали и членове на семейството на Игнатова. "Възприятието на моите колеги е, че те не скърбят особено, майката не показва признаци на тъга, че дъщеря ѝ е мъртва. И затова смятаме, че е жива и мислим, че и те вярват в това. Все пак са били в много близки отношения. Все още получаваме информации за следи, водеща към места, на които Игнатова би могла да пребивава, като проучваме всички. Става дума за различни страни. Никоя обаче не е конкретна. Разследваме и следи, които водят към Южна Африка, Русия и България", разкри още полицайката.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Специалният пратеник на Белия дом отива в Гренландия "да завръзва приятелства"
Бюджет 2026: Край на автоматизмите в заплатите, съкращения в администрацията
Мелони призовава ЕС за гъвкавост в бюджета във връзка с енергийните разходи
Експерт: AI помага в анализа на корпоративни документи, но контролът е при човека
Jaguar и General Motors обмислят производство на военно оборудване за Великобритания
Калас: ЕС трябва да преразгледа отношенията с партньорите, подкрепящи Русия и Иран
Старите български занаяти намират нов живот пред туристите в комплекса "Етър"
ВКС даде старт на делото за смъртта на 11-годишния Ангел от Лясковец
Първа доза на 12 години: България е сред челните места в Европа по наркотици
От сцената на "Евровизия" до училищния звънец: Феноменът Bangaranga
Николай Шушков е новият директор на Агенция "Митници"
Гръм от Манчестър: Пеп Гуардиола напуска Сити!
Жестока конкуренция! Левски напира за перла от Първа лига, желана от Лудогорец и ЦСКА
Сираков с ключов ход за лидер на Левски
Тотално отчаяние! Ето къде ЦСКА е пълна трагедия
„Beyond the Bell“ - Мост между легендите и бъдещето в бойните спортове
Янев готви кардинални промени в ЦСКА
Пандишпанен кекс без захар
Марс преминава в Телец: от 19 май до 28 юни 6 зодии ще има за какво да са доволни
Неврологът акад. Лъчезар Трайков: Няма по-голям враг за мозъка от скролването
Круизната колекция на Gucci превзе Ню Йорк (+Снимки)
Хитри начини да носим черна рокля в офиса, на парти или през деня
Седмичен хороскоп за 18 – 24 май: Ракът да внимава с парите
„Beyond the Bell“ - Мост между легендите и бъдещето в бойните спортове
Нова трагедия за Иванчева: Загуби най-голямата си опора
Смениха шефа на митниците
Гълъб Донев: Увеличаваме пенсиите, запазваме размера на данъците
Повишават капацитета на варненски порт с нов електрически кран
Киев се оправда: Украйна не подкрепила DARA заради един от авторите на "Bangaranga"
Мисии на НАСА изследват рекордно слънчево изригване
Откриха нов вид праисторическа коала в Западна Австралия
Радиоактивен „поздрав“ от свръхнови е открит във вечните ледове на Антарктида
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?