IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

12 души са ранени при стрелба в пъб близо до центъра на Торонто

Причините са стрелбата все още се изясняват

Pixabay

Pixabay

Дванадесет души са били ранени при стрелба в пъб близо до центъра на Скарбъроу, съобщи полицията в Торонто. Аварийните екипи реагираха на Piper Arms на 520 Progress Avenue в 22:40. за сигнали за стрелба.

Полицията съобщи, че четирима от жертвите са без опасност за живота. Няма информация за състоянието на останалите, съобщават американските медии.

Парамедиците от Торонто казаха, че това е “динамична ситуация“ и нараняванията варират от леки до критични. Междувременно полицията съобщи, че заподозреният е избягал със сребриста кола и все още е на свобода. Те нямат друго описание, освен че заподозреният е бил с черна балаклава.

Стрелбата е станала часове след като пъбът е отворил мястото си в центъра на Скарбъроу.

Кметът Оливия Чоу в публикация в социалните медии каза, че е била “силно разтревожена“, когато е чула за стрелбата. “Говорих с началника (на полицията в Торонто) (Майрън) Демкиу и той ме увери, че всички необходими ресурси са били разгърнати“, каза Чоу.

“Това е ранно и текущо разследване – полицията ще предостави допълнителни подробности. Мислите ми са с жертвите и техните семейства.”

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата