Илон Мъск е един от най-заетите хора в света: той управлява шест компании, има 14 деца и е един от най-старшите съветници на президента Тръмп. Тази седмица той призна, че ръководи бизнеса си „с големи трудности“, докато се опитва да промени федералното правителство на САЩ. Но за едно от хобитата си той изглежда, че все още намира време: да играе видео игри.
Технологичният милиардер е инсталирал телевизор, описан от източник като „огромен“, в офиса си в Белия дом, за да улесни отделянето на време за хобито си по време на почивките.
По негово нареждане през последните дни телевизорът е доставен за офиса му в сградата на Айзенхауер в комплекса на Белия дом, съобщава Politico. Офисът е епицентърът на Министерството на правителствената ефективност (Doge) на Мъск, натоварено от Тръмп да намали федералния бюджет и работната сила.
В седмиците, откакто Тръмп встъпи в длъжност, Мъск и неговият екип се заеха с разбиването на цели правителствени агенции, уволниха хиляди кариерни държавни служители и получиха достъп до личните данни на милиони американци.
Работата на Мъск възмути политическите опоненти, докато нарастващият глобален бойкот на Tesla изтри около 100 милиарда долара от нетното му състояние от началото на годината. Той обаче запазва ентусиазираната подкрепа на президента, който отново каза тази седмица, че Мъск върши „фантастична работа“.
Отвъд ролята си на космически пионер, автомобилен магнат и технологичен предприемач, Мъск отдавна показва възхищението си към общността на игрите, което е в основата на неговата огромна, предимно мъжка, онлайн фен база.
Мъск е публикувал акценти от своя геймплей пред своите 219 милиона последователи в X, платформата за социални медии, която купи през 2022 г. Името му присъства в глобалните класации на някои от любимите му игри.
Твърдението на Мъск, че е играч от световна класа, обаче беше поставено под съмнение в миналото и беше подложено на по-внимателно наблюдение, откакто той пое ролята си в администрацията на Тръмп.
В седмицата на встъпването в длъжност на Тръмп през януари Мъск беше домакин на предаване на живо, докато играеше екшън ролевата игра Path of Exile 2. Технологичният милиардер беше нетърпелив да посочи, че играе на най-високото ниво на трудност.
„Това е максимална трудност, Hardcore. Ако има начин да получите по-висока трудност, не знам какъв е той. Това е максимумът", каза Мъск на зрителите.
Някои геймъри обаче отбелязаха, че въпреки високото ниво геймплеят на Мъск изглежда като на начинаещ.
„Мога да кажа, след като гледах един час от това предаване на живо, че бих заложил $100 000 или повече... че Илон не е изравнил този герой от ниво 1 до ниво 90 сам“, публикува геймърът Cynicalex в YouTube.
Противоречието се задълбочи, когато геймърите забелязаха, че акаунтът на Мъск в Path of Exile е бил активен в моменти, когато не е било възможно да играе самият той. Това включваше часовете, когато той е бил зад Тръмп на встъпването в длъжност. Стотици се обърнаха към социалните медии, за да обвинят Мъск, че е платил за надграждане на акаунта си или, което е най-позорното нещо в игралната общност, и че е наел хора, които да играят за него.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.„Илон, как си там?“ един геймър публикува на разделен екран, на който се виждаше Мъск с Тръмп в Капитолия на САЩ, докато акаунтът му в Path of Exile изглежда продължава да е активен. „Как си в Сярните пещери в момента, Илон?“

Китай бърза да обезвреди тиктакаща бомба със закъснител за имотния пазар
ЕС все още няма емисар, който да участва в преговори с Русия за Украйна
Тръмп иска да засили икономическия натиск върху Иран, какви са вариантите му?
Кадър на деня за 16 август
АЕЦ "Козлодуй" работи без промяна в графика, предприети са мерки заради ниското ниво на Дунав
Спортните залози набират популярност в плановете за забогатяване на поколение Z
Рецепта за точени питки с масло на тиган
Централна емисия
Проституция, трафик на хора: Трима мъже от престъпната група в Новачене остават в ареста
10 от ЦСКА попиляха Ботев Враца и си вдигнаха самочувствието за ОФИ
ЦСКА – Ботев Враца 5:0
Респектиращо! АЕК плаши Левски с нов от Ла Лига
Звезда на ПСЖ вдигна сватба с гореща моделка + СНИМКИ
Роналдо шокира: Кристиано ще спира с футбола
Тотнъм отряза Ювентус
Дневен хороскоп за 17 август, понеделник
Седмичен хороскоп за 17 - 23 август: Емоции за Лъва
От една мечта до собствен бранд – историята на Силвия и Studio REFORMER Vibe
5 насекоми, които са полезни за градината
Седмична таро прогноза за 17 - 23 август
Късмет за 3 зодии в седмицата от 17 до 23 август 2026
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
МЗ намали заплатите на директорите на държавни болници
ББА поиска анализ и обществен дебат преди административната реформа в здравната система
Езиковата мрежа на мозъка е по-голяма, отколкото се смяташе, откриха учени
ЦИК: Машините, на които ще гласуваме през октомври, са с изтекла гаранция
Портних: Дори картинките не са на Коцев. Ние му ги оставихме. Той просто ги наследи.
Златен медал: Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки
На 28 юли 2061 човечеството ще види Халеевата комета
През това лято във Варненска област данъчните са разкрили над 250 нарушения на търговци