Разочарованите руснаци, живеещи близо до фронтовата линия на войната, са отпразнували масираната атака на Украйна с дрон срещу Москва, според наскоро публикувани разговори, прихванати от Киев.
След като Киев изстреля 337 дрона срещу Русия на 11 март, като 91 прелетяха над Москва, жителите, живеещи в Белгородска и Брянска области, изглежда са се зарадвали, че Кремъл най-накрая се изправя лице в лице с ежедневната реалност, пред която те са изправени повече от три години, според украинската военна разузнавателна агенция (HUR).
"Значи ние можем да бъдем бомбардирани по дяволите, но Московска област не е? Нека копелетата млъкнат и стоят!" казва една жена, живееща в Брянск, в прихванато обаждане, съобщи Kyiv Independent.
„Те живеят живота си без страх, без да знаят нищо“, отговорил обаждащият се от другата страна на линията. „Нека се страхуват поне малко."
Двама мъже в Белгород също са били чути да изразяват собственото си разочарование, след като телевизорите им не работели по време на баража с дронове.
„Нека бомбардират Кремъл“, казва един от мъжете.
"По дяволите с тях. Нека ги бомбардират", отговаря другият.
Друга жена в областта е чута да казва, че е уморена от почти ежедневните атаки с дронове. Според нея Киев е трябвало да удари Москва по-рано и да пощади другите региони.
„Те трябваше веднага да се насочат към Москва, за да ги накарат да предприемат действия“, казва тя и добавя: „В противен случай бедните хора страдат, а Москва танцува и пее.“
„Ако не предприемат някакви мерки, всички ще бъдем прецакани“, добавя тя относно защитата на Русия.
Атаката през март доведе до смъртта на двама души в Русия, като кметът на Москва Сергей Собянин я описа като „най-голямата досега“ в руската столица, според държавната медия.
Прихванатите обаждания, пуснати от HUR, не могат да бъдат независимо проверени.
Обажданията предполагат, че руснаците, живеещи по фронтовите линии, са се разгневили от продължаващата война, като Белгород наскоро попадна под обсада от украински войски.
Русия отхвърли подкрепеното от САЩ предложение за прекратяване на огъня във вторник, заявявайки, че Москва не може да приеме сделката такава, каквато е, но това е така, защото не отговаря на основните им искания.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase."Доколкото виждаме, днес в тях няма място за нашето основно искане, а именно да се решат проблемите, свързани с първопричините за този конфликт. То напълно липсва и това трябва да бъде преодоляно", каза в изявление заместник-министърът на външните работи Сергей Рябков.

Кадър на деня за 28 март
Въздушният транспорт в САЩ е счупен, но има начин да се поправи
Петролните и газови компании отново се насочват към проучванията
Криптовалутите създадоха семейна драма в една от водещите швейцарски банкови династии
От купувачи към продавачи, или как централните банки обръщат пазара на злато
Преговорите за бюджета на ЕС до 2034 г. зависят от резултатите от изборите в Унгария
Рецепта от тефтера на баба: Спаначена супа с ориз
Мерджанов: България трябва да преразгледа санкциите срещу Русия
Пролетни рискове за шофьорите: Как сезонът влияе на зрението
Скритите рискове на колонизацията на Марс
На приливи и отливи: Левски започва гмуркане към титлата
Синя мечта: Левски веднага започва строежа на нов стадион!
Нешлифован диамант е сърцето и душата на Левски
Стимулират ЦСКА 1948 с пари за Лудогорец
Аржентина плаче! Национал пропуска световното зарази скъсани връзки
Левски изпуска головата си машина?
Дневен хороскоп за 29 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 30 март – 5 април
Тайната на сияйната кожа: ново поколение грижа
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Любовен хороскоп за 30 март – 5 април
5 задължителни елемента на пролетния маникюр
Седмичен хороскоп 30 март - 5 април 2026
Черно море Тича загуби от Спартак (Плевен) във Варна
Сериозен ръст на случаи на домашно насилие през 2025 г.
Протести срещу Тръмп в САЩ
България завърши със седем титли на турнира "Дан Колов - Никола Петров"
Осуетиха опит за бомбен атентат пред американска банка в Париж
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите