Поляната на Белия дом е пълна с плакати в стил mugshot, носещи лицата на 100 “арестувани“ нелегални мигранти и списъци на отвратителните престъпления, които някои са извършили.
Плакатите, надписани с една дума - “АРЕСТУВАН“, са подредени по алеята на Белия дом, за да покажат някои от най-лошите нарушители, заловени от имиграционните и митническите служби през първите 100 дни на президента Тръмп, каза служител на Белия дом пред The New York Post.
“Моравата на Белия дом изглежда малко по-различно тази сутрин“, каза говорител на администрацията на Тръм в публикация в социалната мрежа X.
Good Morning from The White House! pic.twitter.com/1fhjzMU2gR
— Karoline Leavitt (@PressSec) April 28, 2025
“Ние ще те преследваме. Ще се изправите пред правосъдието. Ще бъдете депортиран и никога повече няма да стъпите на американска земя”, се казва в съобщението в официалната страница на Белия дом в Х.
Табелите включват снимки на мигрантите, както и техните очевидни престъпления - включително “убийство първа степен“, “сексуално насилие над дете“, “отвличане и изнасилване“, “убийство“, “изнасилване на дете“ и “разпространение на фентанил“.
Официалното лого на Белия дом може да се види в долната част на всеки плакат.
Плакатите са стратегически поставени там, където новинарските издания заснемат кадри на живо, за да се уверят, че са уловени от камерата, каза служител на Axios, който пръв докладва за плакатите.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.