IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Най-малко 31 полицаи бяха ранени при протести в Торино

Размириците избухнаха заради затварянето на културен център

Снимка БГНЕС

Снимка БГНЕС

Най-малко 31 полицаи бяха ранени по време на протестите срещу затварянето на културен център с лява политическа насоченст в италианския град Торино, съобщиха местните власти, цитирани от ДПА. 

Поне десет души са арестуваните по време на сблъсъците между полицията и демонстрантите вчера. Засега няма информация за точния брой на ранените протестиращи. Протестите бяха насочени срещу закриването на културния център "Аскатасуна“, който от десетилетия е място за провеждане на политически събития на италианската левица, отбелязва ДПА. Сградата беше затворена малко преди Коледа, съобщи БТА.

Организаторите съобщиха, че около 50 000 души са участвали в демонстрацията в центъра на града. На протеста бяха развявани много палестински знамена. В крайна сметка избухнаха безредици.

Тълпата хвърляше камъни, коктейли „Молотов“ и други предмети по полицията. Беше запален и полицейски микробус. Силите за сигурност отговориха със сълзотворен газ и водни оръдия, за да разпръснат тълпата. 

Един демонстрант беше отведен с наранявания на главата. Видео показва полицай, легнал на земята, ритан и бит от маскирани лица. Италианското правителство осъди безредиците като "атака срещу държавата“.

Леви активисти многократно са обвинявали правителството на министър-председателката Джорджа Мелони, че "репресира техните институции, като същевременно не предприема действия, когато десницата окупира имоти“. 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата