Розето навлиза все повече в ежедневието на европейците. Оказва се, че едни от най-качествените вина се произвеждат във винената столица на България – Брестовица. Там се правят 40% от винените напитки в пловдивския регион.
Розето се прави от червено грозде по бяла технология, като има силно изразено антиоксидантно действие и помага при сърдечни проблеми и предотвратява образуването на ракови клетки.
Розето е и елегантен начин любителите на червено вино да пият такова през лятото. На дипломатически коктейли вече е модерно да се пие и розе.
В България производството на розе започва в последните 10 години. Най-доброто розе е младото на възраст от 1 година. То трябва да е свежо и бистро на цвят.
Във винарска изба „Брестовица” се произвежда и вино от сорт „Рубин”. Той е селектиран сорт на български учени и е характерен само за родопската яка.
Според изследвания на немски лаборатории, това е сортът, който притежава най-много антиоскиданти и е изключително полезен. Селектиран е през 60-те години.
Виното розе на изба "Брестовица" печели първа награда на публиката на Фестивала на младото вино в Стария Пловдив през 2011 година.
Избата произвежда и червено вино „Памид” – типичен сорт вино, който е познат от 3000 години. Виното печели първа награда на публиката.
Розето на „Брестовица” е напитка, която е качествена и елегантна и позволява да се консумира през всички сезони - както в планината, така и на плажа, дори и в студените зимни нощи и в летните горещини.
Винарска изба Брестовица е разположенa на 17 километра югозападно от Пловдив в плодородната Тракийска низина, където производството на божествената напитка има хилядолетна история.
Построена в края на 30-те години на миналия век по проект на френски инженери и може да произвежда 4 милиона литра вино годишно. Избата преработва превъзходно ръчно брано грозде, което ферментира по класическа технология за висококачествени вина.
Стриктна хигиена и контрол се съблюдават на всеки етап от производството, за да се запази аромата на истински зрели горски плодове, типични за региона.
Политиката на винарската изба е да налага и възражда характерните български сортове „Рубин”, „Памид”, „Димят” и „Мискет”.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Бразилия има потенциал да оспори монопола на Китай при редкоземните елементи
S&P 500 започва юни с нов рекорд благодарение на технологичния сектор
Великобритания има най-много данъци от епохата на Наполеоновите войни
Кадър на деня за 1 юни
Финансист: Европейският съюз използва „остена“ за фискално недисциплинираните държави
Износът на американски суров петрол достигна рекорд през май, България е сред купувачите
Земетресение с магнитуд 6,2 по Рихтер удари Южна Италия
Двустайните имоти остават най-търсената инвестиция
Рецепта от тефтера на баба: Домашна торта
Времето днес, 2 юни: Топло и дъждовно, градусите скачат до 29
Трансфер за 116 млн. евро: ПСЖ цака Арсенал и Ман Юн за топ играч
Фабрицио Романо: Арсенал готви ударна селекция
УЕФА изхвърля гранд от Европа?
Реал Мадрид със звезден трансфер!
И Парагвай тръгна за Мондиал 2026
Макларън празнува старт №1000 във Формула 1 тази седмица
Нумерологична прогноза за 2 юни
Спомен за Христо Ботев с негови вечни цитати
Таро карта за 2 юни, вторник
5 златни правила за боядисана коса, които вероятно нарушавате
Здравословен кекс с банан и кисело мляко
5 добавки, които повишават женското либидо след 40
Честваме паметта на свети Еразъм Охридски
Как младите хора променят автомобилния пазар?
Рекорд: 108-годишна жена поднови шофьорската си книжка (ВИДЕО)
Обновяват материално-техническата база на Домашния социален патронаж във Варна
Момче с тротинетка блъсна жена в центъра на София
Какво се случва с ядрото на най-големия спътник на Юпитер?
Разкриха подробности за тайния проект Starfall на SpaceX
Откриха „Розетския камък“ за разшифроване на мистериозни сигнали от дълбокия космос
В Тайван откриха най-дългия в света мост с един пилон
Китайски стартъп разработва най-мощната електрическа ракета в света
Сателитни данни разкриха експлозия на метеор над Кейп Код