Веригата за дрехи втора употреба „Мания“ откри свой нов магазин вчера, 5 юни. Това е петдесетият обект на „Мания“ и втори магазин с марката в Гърция.
„Франчайз бизнесът ни на локално ниво в България се развива успешно. Естествено следствие е търсенето на нови възможности на глобално равнище. Сега с приоритет за нас са Гърция и Румъния, които са близки пазари с голям потенциал“, каза Севдалин Спасов, изпълнителният директор на „Мания Тийм“ АД.
„Моментът е изключително подходящ за навлизане на гръцкия пазар по няколко причини - икономическата криза накара гърците да бъдат по-практични в потреблението и по-взискателни към съотношението цена-качество. Само в Атина живеят и работят близо 200 хиляди българи, за които „Мания“ означава доказано качество на много добра цена. След успешния старт на първия ни магазин в Гърция през 2013 г., отворихме и втори магазин в Атина. Паралелно с това продължава експанзията ни и в Румъния, където „Мания“ присъства от 2008 г.“, добави Севдалин Спасов.
В Гърция компанията ще продължи да оперира на франчайз принцип. Правата за първите два магазина са отдадени на доказан български франчайз партньор на „Мания“. Търсят се нови партньори на гръцкия и румънския пазар. Инвестиционните цели на „Мания“ до края на 2014 г. предвиждат отварянето на общо 3 магазина в Гърция. До 3 години се очаква техният брой да бъде не по-малко 20. Маркетинговата политика на компанията е гъвкава и ще бъде съобразена с особеностите на местния пазар.
„Запазваме най-добрите работещи модели и емблематичната за нас концепцията не просто да продаваме дрехи, а да подаряваме преживяване на нашите клиенти; докато те пазаруват в магазините ни в търсене на своята нова находка за деня искаме да се забавляват и да се чувстват необикновени“, каза Дарина Янчева – търговски директор на „Мания“. „Стоките в гръцките ни магазини са със селектирано качество, всеки артикул има отделна цена, обозначена на етикет, а не се продават на килограм, както е в българските ни магазини. Високото ниво на обслужване, познато в България тук е поставено отново на преден план“, поясни тя.
През последната година са отворени 10 нови обекта с бранда „Мания“, което прави общата стойност на инвестицията над 1 млн. лв. Компанията инвестира активно в маркетинг и реклама, обучение на персонала и работещи процедури, улесняващи бизнеса. За изминалите 12 месеца екипът на „Мания“ се е увеличил със 100 нови служители. В сортировъчната база в гр. Варна вече работи втора линия.
„Имаме изградена дългосрочна стратегия за бизнес развитие. Целта ни е през 2020 г. да разполагаме с 200 магазина, работещи под марката „Мания“ в цяла Европа”, заяви Севдалин Спасов – изпълнителен директор на магазини „Мания“.
Собственик на веригата магазини за дрехи втора употреба е българската компания „Мания Тийм“ АД, която работи на франчайз принцип и за няколко години успя да спечели доверието на повече от 20 франчайз партньори и хиляди лоялни клиенти. Тя обработва и продава над 700 тона дрехи месечно. В „Мания“ работят 500 човека.
www.maniastores.bg
facebook.com/magazini.mania

Американските индекси отчитат седмични спадове заради разрастващата се война в Близкия изток
Кинокритик: Малките филми показаха на големия Холивуд силата на разказа
Опозиционата консервативна полска партия PiS се разцепи
Илияна Йотова ще се кандидатира за президент на изборите през есента
Г. Дучев: Българският туризъм трябва да диверсифицира пазарите
Най-голямото руско нефтено пристанище на Черно море е спряло да товари петрол от вторник
Ремонтите на коли поскъпнаха драстично, електрониката e най-скъпа за поправяне
Звездите вещаят големи пари за тези 5 зодии след години на изпитания
Колко часа сън са нужни след 60-годишна възраст?
Късна емисия
Българско семейство пострада при тежка челна катастрофа в Гърция
Секссимвол в тениса се завръща на корта + СНИМКИ
Арда тресна Славия в добавеното време
Де ла Фуенте оплю Аржентина след победата на финала на Мондиал 2026
БФС спести 200 бона на Лудогорец, за другите няма прошка
Заради Янев? ЦСКА с ключов ход
Кюстендилеца изригна мощно след хикса на ЦСКА в Баку
Днес отбелязваме Успение на света Анна
Таро карта за 25 юли, събота - Императорът
Дневен хороскоп за 25 юли, събота
Поверия и забрани за Света Анна на 25 юли
3 зодии с късмет в седмицата от 27 юли - 2 август 2026
Задължителни ястия за 25 юли – Света Анна
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Мицетом – хронична инфекция, която постепенно разрушава тъканите
Експерти подготвят обновено клинично ръководство за лечение на рак на черния дроб
Все повече шофьори избягват посещението при автомонтьор
Вижте защо не трябва да зареждате телефона си от USB портове в колата
Чист ли е въздухът във Варна? Проверете онлайн в реално време
29 422 фиша и 3044 акта написа КАТ за седмица
България отново е в топ 3 по инфлация в ЕС
Служители на Окръжен съд - Варна преминаха обучение по първа долекарска помощ