IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Избират големите победители за земеделска пенсия на 1 юли

Българската компания Агрион осигурява месечен доход за 3 години, 1 година или 6 месеца

Снимка: Агрион

Снимка: Агрион

На 1 юли ще изтеглят големите победители в лятната кампания на Агрион за спечелване на земеделска пенсия. Трима души ще получават допълнително по една пенсия, изчислена от „Агрион”, всеки месец в следващите 3 години. Десет човека ще увеличат постъпленията си за 1 година, други 10 – за 6 месеца. Освен това „Агрион” ще раздаде 500 ваучера за пазаруване в търговска верига. В томболата могат да участват всички собственици и наследници на земя, независимо колко е голяма и къде се намира, които са попълнили заявление за участие в някои от офисите на фирмата.

„Агрион” е първата българска компания с професионално развита верига от офиси в 25 града в цялата страна. Фирмата е лидер в управлението на поземлени активи като купува и наема земя  в цялата страна, арендова, прави замени, участва в окрупняване на парцели, дава безплатни консултации и справки. От март дружеството вече отпуска и кредити срещу залог земеделска земя.
 
„На този етап можем да кажем, че интересът на хората към земеделската пенсия е голям. Това от една страна се дължи на факта, че земята често не осигурява желаната доходност – особено когато става дума за имоти, разпределени между много наследници или по-малки парцели”, коментираха от дружеството. Според тях въпреки бурното развитие на сектор земеделие периодът за възвръщане на инвестицията в ниви се увеличава.
 
Освен това на пазара продължава да тежи силната разпокъсаност, семейните битки за малки ниви и незаинтересованост. „Клиентите често идват със запитвания за по-малки парцели, интересуват се какви документи да подготвят и най-вече как се определят цените и дали могат да продадат земята си, макар тя да е в отдалечени краища на страната или когато е собственост на много наследници. Изповядвали сме сделки и с по 30 наследници. Нашата работа е да им предложим най-ефективния вариант, така че лесно и бързо да спечелят от нивите си дори и от разстояние”, разказват експертите.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Спонсорирани публикации
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата