Първото издание на Британско-българския бизнес бал се превърна в най-бляскавото събитие за есента в Лондон. Негов диамантен спорсор бе "Рефан България", а организатори и домакини – известният пиар Евгени Минчев и д-р Ружа Игнатова, бизнесдама, която живее в Англия.
Балната зала на емблематичния лондонски частен клуб The Lansdowne, разположен в един от най-скъпите квартали с викторианска осанка Mayfair в британската столица, се оказа недостатъчно просторна, за да побере гостите на събитието. Желаещите да получат заветната покана се оказаха неизмеримо повече.
Балът цели да създаде трайни връзки и ценни контакти между българския и британския бизнес, които да започнат в приятната и бляскава вечер, но да продължат с делови резултати. Почетен гост и патрон на бала бе принцеса Олга Романова, която няколко пъти гостува в България като гост номер едно на Руския бал, организиран също от Евгени Минчев. Любимият на българските зрители лейтенант Грубер от сериала „Ало-Ало” – актьорът Гей Синър също бе на централната маса.
Като диамантен спонсор на бала „Рефан България“ бе подготвил уникално ръчно изработени свещи за всяка от пищно украсените маси. Восъчните произведения на изкуството с упойващ аромат на етерични масла са запазена марка на фирмата.
Продукти от най-новите козметични серии на компанията, представени по време на събитието, привлякоха вниманието на гостите. За доста от тях REFAN е позната марка, чиито продукти използват. Принцеса Олга Романова изказа своите комплименти към козметиката на българската компания. При посещението си в България с тях се запозна и ги хареса и биографът на принцеса Даяна и британската кралица лейди Колин Кембъл.
Стилни подаръчни комплекти от диамантения спонсор получиха всички гости на бала, което допринесе за повишаване на празничното настроение от вечерта. С логото на REFAN бяха украсени и менютата за празничната вечеря.
В рамките на бала бяха раздадени награди за приятелство с България на хора със специални заслуги за популяризирането й в чужбина. Българската формация „Фолклорна магия” вдигна всички гости на крака със своите изпълнения, а „Хей, поле широко“ и „Хубава си, моя горо“ просълзиха всички присъстващи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Очакванията за скорошен край на войната в Иран окрилиха Wall Street
Кадър на деня за 20 май
Все повече централни банкери във Фед са отворени за повишаване на лихвите
Бари Бранд: Технологичната икономика отваря нова страница между българския и британския бизнес
Лингорски: Аутомотив индустрията има ключова роля в икономиката
Георги Дучев: "Евровизия" ще бъде по-голям тест за страната ни от домакинството на Giro d’Italia
Възрастта при напълняване влияе върху риска от рак?
Лекари разкриха какво пият всяка сутрин за по-здрав черен дроб
Христо Янев: Изминахме тежък път, но направихме феновете горди
Душан Косич след финала: Щастлив съм от играта, но разочарован от края
Късна емисия
Рецепта за пържени филийки с канела
Щастливият Унай Емери: Няма да спрем дотук
Напълно очаквано отхвърлиха обжалването на Саутхемптън
След 44 години: Астън Вила грабна трофей в Европа, Емери е „Кралят на ЛЕ“
Турицов с огромно разкритие за бъдещето си
Стоичков с много силни думи след триумфа на ЦСКА
Ясни са съдиите за битките за оцеляване в Първа лига
Честит имен ден на Константин и Елена!
21 май – ден, който сбъдва желания!
Днес е Спасовден!
Важно поверие за Спасовден: Който не празнува, няма да се спаси
Таро карти за юни за всяка зодия
Дневен хороскоп за 21 май, четвъртък
След триумфа на DARA: Bild показа „скритите съкровища“ на България
Все повече хора си правят пластични операции, за да приличат на генерирани от ИИ
Защо децата са все по-жестоки?
Пентагонът намалява бригадите си в Европа от четири на три
България остава с най-висока годишна инфлация в еврозоната за април – 6 на сто
Как се промени светът след последната титла на Арсенал през 2004 година
Гледайте на живо: SpaceX изстрелва новата си мегаракета Starship V3 на 21 май
Откриха нов вид „усмихнат“ паяк в Хималаите
Разгадана е мистерията около произхода на вулкана Етна
Гърбат кит постави абсолютен рекорд с епично пътешествие до Австралия
Разкриха тайните на Великата китайска стена: Намериха скрити артефакти
„Джеймс Уеб“ предизвиква науката: Вселената може да е два пъти по-стара