Банка ДСК е най-предпочитаната и разпознаваема банка сред българските потребители. Това сочат данните за втората половина на 2018 г. от редовното изследване "Financial Intelligence“ на GfK – изследване на потреблението на банкови продукти и услуги. Участниците в проучването са анкетирани относно разпознаваемостта на банките в страната и предпочитанията им към банковите институции и услуги.
Банката запазва лидерската си позиция по показателите спонтанна и подпомогната познатост, като близо 80% от анкетираните споменават Банка ДСК на спонтанно ниво, а за 97% банката изниква в съзнанието на подпомогнато ниво – при предложен списък с изброени банки.
Банка ДСК е лидер и по други показатели. Традиционно тя е на първо място по дял на потребителите – 25%, както и на първо място по показателя основна ползвана банка – 23%.
За поредна година Банка ДСК остава и най-предпочитаната финансова институция в България – общо 45% от респондентите заявяват, че биха предпочели да използват нейните услуги, като за близо половината от тях (21%) тя е и единствената банка, която разглеждат като потенциално възможна.
"Щастливи сме от факта, че българските потребители запазват високото си доверие в банковия сектор и виждат надежден партньор в лицето на Банка ДСК. Резултатите от това проучване ни задължават да продължим да градим доверие и лоялност, така, както сме го правили досега – с ясната цел да бъдем близо до своите клиенти и да се вслушваме в конкретните им нужди“, коментира г-жа Виолина Маринова, Председател на УС и Главен изпълнителен директор на Банка ДСК.
Резултатите от проучването показват, че Банка ДСК е на първо място и по познаваемост на рекламите на банкови институции – за 27% от анкетираните тя е първата банка, за която се сещат. Общо 41% споменават банката на спонтанно ниво, а 51% избират Банка ДСК чрез подпомогната познатост на рекламите.
Проучването "Financial Intelligence" на GfK е представително за населението в страната на 18 и повече години и представлява мониторинг на банковия сектор в България. То се реализира в две вълни годишно като омнибусно изследване. Втората вълна на "Financial Intelligence" за 2018 г. е проведена в периода 1-14 ноември, с извадка 975 души.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Украинските дронове подпалиха пристанището в Уст-Луга, Латвия съобщи за свален дрон
Петролът леко поскъпва, докато танкери напускат Персийския залив въпреки кризата в Ормуз*
Тръмп налага мита върху вноса на дронове
Виж кой говори: Новите правила променят изискванията за прозрачност при използването на AI
Бумът на пазарите прикрива по-мрачна истина за Европа
AI компанията Databricks набра 5 млрд. долара финансиране
Съдят Селена Гомес заради провал на стартъп за психично здраве
Задържаха трима души за лихварство и сводничество в Ботевград
В "България сутрин" на 15 август от 9:30 часа: Как да се справим с болките в кръста?
Руски авиационни бомби поразиха жилищни сгради в Краматорск (ВИДЕО)
Родри иска да остане в Испания заради трансфер в Барселона
ЦСКА 1948 – Черно море: „Червените“ гонят нова победа след Европа
Януари е месецът на завръщанията в НБА
ЦСКА 1948 – Черно море
Удар за Ботев Пловдив преди Лудогорец: Карлос Меоти е аут
Мачовете по телевизията днес, 14 август
Защо все повече жени избират преносима сауна за дома?
Най-добрите упражнения за жени над 30, 40 и 50 години
5 поверия за Голяма Богородица
7 признака, че може би имате сънна апнея
„Не разравяй пръстта“ от Дженифър Макмеън
Нумерологична прогноза за 14 август
Контактен дерматит през лятото, свързан със слънцезащитни продукти
Кога лабораторните резултати при бъбречна колика пропускат инфекция?
Ласа треска – ендемичната хеморагична треска на Западна Африка и разликите ѝ с Ебола
С помощта на ИИ се създадоха бактериофаги срещу резистентни бактерии
Здравеопазването с най-голям ръст на наетите с близо 10,8 хил. души за година; Кои области имат най-много лекари и кои най-малко
Нова родилна зала с басейн отваря врати в МБАЛ - Шумен
Хороскоп за 15 август 2026
25 души пострадаха във "войната" по пътищата за ден у нас
Дядо стреля с арбалет от тераса си по младеж
141 пожара са потушени в страната за денонощие
Виц на деня - 14 август
"Даровете" на войната: ВМС прибра от морето ракетен двигател и дронове (СНИМКИ)