Банка ДСК обяви началото на „Национална финансиада“ – образователна инициатива за повишаване на финансовата грамотност на младите хора в България. Банката вярва, че развитието на младежите е обвързано с техните познания и с уменията им за разумно планиране на личните финанси. Затова и основната цел на Финансиадата е да стимулира и мотивира стремежа към знания във финансовия сектор сред учениците и техните семейства.
Първото издание на инициативата ще се проведе под формата на състезание между гимназисти на възраст 16 - 19 години и техните родители. Всеки екип ще се състои от двама души от едно и също семейство, които ще имат възможност да се борят за стипендия в размер на 3 000 лв. за следващата учебна година.
За да кандидатстват, отборите трябва да се регистрират в уебсайта на състезанието на адрес www.finansiada.bg и да попълнят онлайн тест от 20 въпроса. Тестът ще бъде активен от днес до 24-ти февруари. За полуфиналите се класират 12-те отбора с максимален брой верни отговори и с най-добро време. На финалите ще вземат участие първите три отбора от полуфиналите. Участниците ще се състезават един срещу друг в директни елиминации, като отговарят на въпроси, степенувани по трудност и точкуване.
„Младите хора държат в ръцете си не само бъдещото на България, но и своето собствено настояще. Затова бихме искали да ги провокираме да знаят повече за това как да управляват финансите си. Финансовата грамотност започва в семейството и е много важно родителите и децата да говорят на тази тема. Децата копнеят за знания, а родителите са тези, които могат да предадат тази информация по достъпен начин. Тъй като в Банка ДСК следваме една мисия – да инвестираме постоянно в развитието и знанието на хората, ние вярваме, че с инициативата „Национална финансиада“ ще помогнем на родителите и децата да повишат знанията си за парите по забавен и предизвикателен начин. Щастливи сме, че полагаме началото на нови стъпки за развитието на тази сфера в образованието“, заяви г-жа Виолина Маринова, Председател на УС и Главен изпълнителен директор на Банка ДСК.
Полуфиналите и финалите на първото издание на „Национална финансиада“ ще се проведат на живо в „Сердика център“ в София, съответно на 9-и и 10-и март. Пълните правила за участие в инициативата са достъпни тук. Партньор на кампанията е Фондация "Инициатива за финансова грамотност".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Надеждите за примирие в Иран тласнаха S&P 500 нагоре за четвърти пореден ден
Кадър на деня за 6 април
Лунната мисия на НАСА подобри рекорд за най-далечно разстояние от Земята
Експерт: В европейските класации сме за най-много нарастващи площи в биопроизводство
Иран отхвърли предложение за примирие, Тръмп заяви, че цялата страна може да бъде унищожена
М. Дойчев: Най-възможният сценарий е изостряне на конфронтацията в кризата на Иран
Великден по света: Традиции и обичаи
Прости навици за овладяване на емоционалната интелигентност
Цените на шоколада остават високи, въпреки поевтиняването на какаото
Съдбоносно послание от Вселената за четири зодии на 7 април
Тайна на маите се крие на дъното на езеро в Гватемала
Кога ежедневният душ е необходим и кога е излишен
Спортът по телевизията днес, 7 април
Мачовете по телевизията днес, 7 април
Наполи удари Милан и излезе втори
Претендентите в Чемпиъншип с грешки, има нов фаворит за второто място
Страхотна драма и тройка със сирената, реши баскетболното дерби
Реал Мадрид - Байерн Мюнхен
Дневен хороскоп за 7 април, вторник
Златен пръстен с диамант: символика и стойност
На 6 април започват положителни промени с парите за 3 зодии
Козунак за всяка зодия
10 вкусни рецепти за козунак
Как да изглеждате скъпо облечени с малък бюджет
Продажбите на ел. автомобили в Европа растат по-бавно от очакваното
Китайски въздушни възглавници сеят смърт в САЩ
Започна почистването на дъждовните шахти във Варна
Купа по спортно ориентиране ще се проведе в околностите на Варна
Кои са най-лошите малки бензинови двигатели?
Кралски арест: Закопчаха член на управляващата фамилия в ОАЕ у нас
SpaceX отлага тестовия полет на ракетата Starship, предназначена за Марс
Нов вид торбеста жаба, открита в Перу, е застрашена от климатичните промени
Обсерваторията „Вера Рубин“ откри 11 000 нови астероида
Успешно коригираха траекторията на „Артемида“ II
Откриха древно селище на маите под водите на езеро в Гватемала
НАСА променя режима на работа на обсерваторията Swift, за да спаси орбитата ѝ