Водещата компания в сектора за модерна търговия Kaufland България за втора поредна година бе сертифицирана като Топ Работодател от престижния международен независим институт Top Employers Institute. По този начин Kaufland се нарежда сред водещите компании в Европа, които прилагат високи стандарти в управлението на човешкия капитал, условията на труд и развитието на своите служители, съобщиха от компанията.
„За нас е чест, че за втора поредна година сме отличени като топ работодател. Kaufland е лидер в сектора за модерна търговия, а с екипа ни от над 6 000 човека, ние сме един от най-големите работодатели в България.
Сертификацията "Топ Работодател" потвърждава високите стандарти в управлението на човешките ресурси, които прилагаме и непрекъснато се стремим да подобряваме. Наша цел е да бъдем един от най-атрактивните работодатели в България. Това признание е доказателство, че с отличните условия на труд, с програмите ни за обучение и възможностите за развитие, които предлагаме, ние наистина сме един от най-добрите работодатели в страната“, коментира Милена Караилиева, директор „Човешки ресурси“ на Kaufland България.
Отличието Top Employer е присъдено на Kaufland България и на всички останали държави от семейството на компанията. По този начин освен Топ Работодател в България, Kaufland за втора поредна година е и Топ Работодател в Европа - признание за отдадеността на компанията за развитието на нейните служители.
Kaufland получава сертификацията след детайлен мониторинг на процесите в компанията. Оценката се изготвя от международно жури от независими експерти след почти 6-месечен анализ на база въведените от работодателя концепции, процеси и инструменти за управление на човешките ресурси. Универсалният на глобално ниво метод за сертифициране на Top Employers Institute се прилага в 119 държави по света, като до момента институтът е сертифицирал над 1600 организации.
Тазгодишните резултати за работата на Kaufland България показват, че спрямо миналата година компанията значително е подобрила представянето си във всички 10 категории, които подлежат на оценка – „Стратегия за таланти“, „Планиране на персонала“, „Подбор“, „Въвеждане в работата“, „Обучение и развитие“, „Управление на представянето“, "Развитие на ръководни кадри“, „Кариерно планиране и определяне на заместници“, „Компенсации и придобивки“, „Корпоративна култура“.
Основен фокус в работодателската мисия на Kaufland е да инвестира и развива хората си. Като част от големия екип на компанията всеки човек получава международен опит, шанс за допълнителна квалификация в рамките на компанията, прозрачна обратна връзка за своята работа, менторство и участие в обучителни програми, които да повишат неговите опит и познания.
Kaufland България има редица кариерни програми - стажантска програма, програма за дуално обучение и лятна практикантска програма, насочена към ученици, които завършват средното си образование. В края на 2018 г. Kaufland България дава началото и на най-мащабния си и иновативен проект "Управители на бъдещето". Програмата е насочена към хора с образование и с малко или никакъв опит – дипломанти от университетите или студенти, на които предстои да се дипломират в следващите няколко месеца. След 12-месечно обучение в различни звена на компанията в страната и в чужбина младите специалисти получават възможност да заемат експертна или ръководна позиция в компанията. Още от самото начало участниците са на стандартен постоянен трудов договор и получават възнаграждение за целевата си позиция. До момента в програмата има 17 участници, 8 от които вече са стартирали на целевата си позиция.
Kaufland България продължава да инвестира в здравето на своя екип чрез специална програма, която цели да стимулира служителите да водят активен и балансиран начин на живот. Програмата включва пакет от социални придобивки като допълнително здравно осигуряване, спортна карта, редица спортни събития и информационни кампании, свързани с редовната профилактика и превенция на служителите.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Петролът продължава да поскъпва със засилването на заплахите на Тръмп към Иран*
Д. Радев: Войната в Иран може да засили вече нарастващата подкрепа за еврото в България
"Пълзящи атаки" в Запорожието връщат руснаците до позиции от началото на 2025 г.
Свободната търговия във Вашингтон е мъртва
Може ли отбраната да спаси болната автомобилна индустрия на Европа?
Надеждите за примирие в Иран тласнаха S&P 500 нагоре за четвърти пореден ден
Символите на Великден – значението на заека, яйцата и козунака
Армията на Израел към жителите на Иран: Не се качвайте на влакове
Енергийният министър: Има вариант да наложим таван на цените за горивата
ЦСКА ще бие Левски с 2-3 гола и Лудогорец ще стане шампион
Еуфория сред „червена“ България заради новата „Армия“
Жирона потопи „жълтата подводница“
Уникално постижение! Защитник на Левски подгонва Левски
На „Лаута“: Допинг „Митко Илиев“ за Локо Пд
Ясно е кога Гришо ги почва на корта в Монте Карло
Златен пръстен с диамант: символика и стойност
Тест: Изберете една картина и вижте близкото бъдеще
5 навика, които пазят от инфаркт
7 различни техники за боядисване на яйца
Нумерологична прогноза за 7 април
Поверия за Велики четвъртък
Астронавтите от „Артемис II“ пътуват към Земята след историческия полет около Луната
Променлива облачност и силен вятър на много места в страната днес
Варненски полицаи хванаха двама шофьори с над 2,5 промила алкохол
50-годишен крадял от два месеца парфюми от магазин във варненски мол, арестуваха го
Без ток във Варна на 7 април 2026
Мачовете и спортът по ТВ днес (7 април)
Екипажът на „Артемида II“ завърши историческо прелитане край Луната
SpaceX отлага тестовия полет на ракетата Starship, предназначена за Марс
Нов вид торбеста жаба, открита в Перу, е застрашена от климатичните промени
Обсерваторията „Вера Рубин“ откри 11 000 нови астероида
Успешно коригираха траекторията на „Артемида“ II
Откриха древно селище на маите под водите на езеро в Гватемала