Икономическата криза и високите цени на торове и препарати поставят предизвикателства пред фермерите в една от най-интензивните земеделски кампании през годината – пролетната сеитба. Това е причината част от тях да се обърнат към Агрион, да удължи срока си за приемане на документи, за участие в търговете с тайно наддаване за наем на земеделски земи.
За да бъдат улеснени, лидерът в управлението на земеделски земи удължава срока до 5 май.
Търговете с тайно наддаване за отдаване на земя, запазена марка на „Агрион“, започнаха на 3 април. Традиционно те бяха с опция за подаване на документи по изцяло дигитален път.
Към момента интересът е огромен, тъй като „Агрион“ предлага най-изгодните условия на пазара.
„Взехме решение да удължим кампанията по отдаването, заради сигнали от фермерите, че имат нужда от допълнително време за подготовка на документите за участие в търговете, предвид съвпадането на наддаването с пролетната сеитба. През годините „Агрион“ е доказал, че може да бъде гъвкав в името на коректното двустранно партньорство, което има със своите клиенти“, коментираха от дружеството.
„Агрион“ непрекъснато се стреми да въвежда иновативни и справедливи методи за определяне на рентните нива, а сега, и безопасна и адекватна алтернатива за наем на земя: изцяло дигитална процедура на целия процес– от пълната информация за пакетите земя, която се отдава, през подаването на офертата и частично до сключването на сделката. На официалния сайт на земеделския лидер https://www.agrion.bg/campaign/auction всеки може да разгледа предложенията, систематизирани по области, населени места и землища.
За допълнително улеснение, на сайта са публикувани всички документи, необходими за участие в търговете за наемане на имотите. Всеки кандидат може да ги свали, да ги попълни и да ги изпрати до официалния адрес на компанията по пощата или по куриер.
В посока прозрачност е и поредната иновация – през сайта всеки фермер може да види дали има подадени предложения за даден пакет. Така може да се ориентира за търсенето и да подготви адекватна оферта.
„Агрион“ беше първата компания на пазара, която въведе аукционите като най-справедлив инструмент за определяне на рентните нива. Преди това практиката беше крупните собственици пряко да договарят наемите с арендаторите от конкретно землище.
„Опцията за дигитално наемане на земя е част от дългосрочната стратегия за иновации на „Агрион“. С всяка изминала година клиентите ни се увеличават, тъй като сами се убеждават, че определянето на рентните нива в „Агрион“ е най-честно и прозрачно. Интересът е огромен и сме доволни, че все повече земеделски производители избират „Агрион“ за партньор и наемат нашите земи“, споделят от дружеството.
Експертите на „Агрион“ са разработили процедурата така, че да осигури честни и прозрачни условия за всички участници. Няма скрити клаузи и договорки, а за победител се избира онзи, който е предложил най-добрите условия за наемане на земи от „Агрион“. Този принцип дава възможност на земеделците сами да предложат цена, на която да вземат желаната от тях земя под наем.
Пълните условия за отдаването на земи може да се открият на адрес https://www.agrion.bg/information/general-terms-auction и на националния телефон 080011166.
Условията на търговете дават възможност на всички участници на пазара да получат равен шанс за обработване качествена земя и да бъдат по-конкурентноспособни. Това е особено вярно за малките и средни наематели, за да преодолеят капсулирането между дългогодишните арендатори в съответния регион.
Практиката показва, че оферти подават основно фермери и арендатори, които имат сериозни намерения за увеличаване и окрупняване на имотите, които обработват. В същото време се увеличават и запитванията от по-малки стопанства, които искат да влязат в нови землища.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 16 ноември
Амбициите на Тръмп за възраждане на ядрената енергетика засега не се отплащат
Енергийният министър: При нужда отсрочката за "Лукойл" може да бъде удължена
Samsung планира да инвестира 310 млрд. долара в идните пет години
Западните санкции принуждават руснаците да се обърнат към местните вина
Най-горещата нова платформа за видео игри е... стара
Здравен хороскоп за понеделник
Вселената изпраща знаци на четири зодии на 17 ноември
Брутално убийство в Русия: Намериха глава на дете в езеро
Томислав Дончев оглавява скринингов комитет, в случай че активите на "Лукойл" в България се продават
Синер пак е шампион! Яник подчини Алкарас на финала в Торино
Роналдо се провикна: На световно сме! Напред, Португалия!
Нищо ново! 8 от 8 за Англия и суха мрежа
Франция завърши цикъла с победа в Азербайджан
Роберто Мартинес: Това 9:1 е за феновете ни
Цветомир Найденов се подигра на национал на България
Дневен хороскоп за 17 ноември, понеделник
Седмичен хороскоп за 17 – 23 ноември
Шоколадов пудинг без захар под 500 калории
Новолуние в Скорпион на 20 ноември – променяме живота си
5 амулета, които ще ви донесат повече късмет до края на 2025-а
Седмична таро прогноза за 17 – 23 ноември
Томислав Дончев за „Лукойл“: Бурята по-скоро е отминала, но все още има рискове
Остава двойното поскъпване за паркиране в София
Съпругата на първия загинал в Чернобил почина, след като бе ранена при руска атака
Пожарникари помагат на четири деца да слязат от изоставена сграда
Нов ужас на пътя! Катастрофа взе жертва, двама са ранени
Папата призова световните лидери да подадат ръка на бедните
Изненадващ обрат в магнитното поле на Земята
Китай откри най-голямото находище на злато от 1949 г.
Телескопът James Webb изготви първия „метеорологичен доклад“ за екзопланета
Да „паднеш“ върху Слънцето: впечатляващият кадър на Андрю Маккарти
Уникална мозаечна игрална дъска на маите е открита в Гватемала
Кометата C/2025 K1 (ATLAS) се разпадна на три части след преминаване край Слънцето