Не като журналист, а като „колекционер на случки“ – така известният радио водещ Драго Симеонов описва себе си, а причината е любимото му занимание – да разказва истории.
Познатият ни най-вече като радио водещ ще може да гледаме и на малкия екран в новото шоу по Нова телевизия – „Големите надежди“. Стартът е предвиден за 12 март от 20 часа.
В предаването Драго Симеонов ще се среща с малки музикални таланти, решили да споделят уменията си с цяла България.
Преди началото на шоуто Драго си спомни за своето детство. Описа го като „любопитно, с някои елементи на щуравост“. „Бях отговорен палавник и правех само необходими бели, но понякога нуждата от тях беше наистина голяма”, признава той.
Пукнатата глава на негов съученик и опит да се обръсне, когато бил само на 7 г., са част от пакостите в биографията на водещия. Един от най-ярките му спомени обаче е покупката на българското детско комикс списание „Дъга“ №3, която до ден-днешен смята за една от най-добрите му инвестиции.
Това е и началото на колекционерската му страст и любовта към комикс героя Добромир – първия български каратист. В този период не крие, че има и още една голяма любов – идеята да стане като Брус Лий...
Артистичността му също се проявява от малък – първите му публични изяви датират от времето, когато баща му записвал неговите ранни „представления“ на домашния касетофон, а той бил убеден, че момчето на касетката е с пъти по-умно от него. Признава, че оттук се ражда и любовта му към радиото и микрофона. Мечтаел дори за певческа кариера. След известно лутане между музиката и щангите дори му хрумнала идеята, че може да стане пеещ щангист.
Днес Драго признава, че детето в него никога не го е напускало. Горд татко на малкия Павел, двамата разговарят на общ език – затова и се обръщат един към друг с „приятелю“. Обичат да играят на филми, а за „Дядо Джони“, както често наричат любимия певец на Драго – Джони Кеш, са убедени, че е техен роднина. И макар синът му да го описва с краткото „леко брадат”, Драго е категоричен, че човек остава дете, дори когато е "леко брадат".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

S&P 500 записа осма поредна седмица на ръст
Илия Кръстев: Причините за инфлацията у нас са породени от грешни политически решения
Собственикът на Zara залага на диверсификация и изкуствен интелект за растеж
Uber обмисля пълно придобиване на Delivery Hero
П. Димитров: Зависимостта на Москва от Пекин расте, включително и по проекта „Силата на Сибир 2“
Нови правила за зелените карти може да оставят хиляди извън САЩ
Как да поддържаме мозъка си във форма
Рецепта за сладка баница с боровинки и орехи
Не всяко гадене при бременност е нормално: Симптомите, които не бива да игнорираме
Над 80% от защитените видове в Китай са спасени от изчезване
Кекс с рикота и череши за задушница
Фаталната експедиция в Малдивите: Какво доведе до смъртоносното гмуркане на италианците
Спортът по телевизията днес, 23 май
Мондиал 1954: "Чудото от Берн" - ФРГ е Световен шампион
Мачовете по телевизията днес, 23 май
Наполи посяга към Винченцо Италиано
Класиката е факт: Реал Мадрид стигна финала на Евролигата
Добра квалификация за Никола Цолов в Монреал
Киноа с грах, моркови и зелени зеленчуци
4 ползи от алкалната вода (и как да си я приготвим)
Дневен хороскоп за 23 май, събота
Женски хороскоп за юни 2026
Таро карти за юни за всяка зодия
10 знака, че той стои в брака само заради парите
Защо е важно да зареждаме резервоара догоре
Размразяват проект от служебното правителство на Радев от преди 3 г.
Министър Илин Димитров събира бизнеса и институциите в Съвет за реформи в туризма
Окошариха двама младежи с дрога
Променят маршрута на градския транспорт във Варна на 24 май
Чудото стана! Спартак Варна остава в елита
Заради боклука в Космоса: Япония пуска нова версия на своя дървен сателит
По-големите награди драстично ускоряват ученето в мозъка
Бъдещите колонисти на Марс ще могат да си принтират инструменти на място
НАСА изпрати първия имейл от най-мощния космически процесор в историята
7 скрити заплахи: Какво се случва с човешкото тяло в космоса
Разсекретените файлове за НЛО: Учен коментира липсата на доказателства