В събота от 19:30 часа в технологичното предаване UpDate по Bloomberg TV Bulgaria предстои среща с един изключителен сериен предприемач, който успява да набере 150 млн. долара начален капитал за четири стартиращи компании и да ги превърне в невероятните 7 млрд. долара. Toва е краткото описание на дългата кариера в Силициевата долина на изпълнителния директор на AtScale Кристофър Линч.
Сред технологичните гиганти, които придобиват негови бизнеси, са HP, F5 Networks, Cisco и Amazon. През 2012 г. напуска HP и се присъединява към стартираща компания за рисков капитал. Остава там до 2017 г., когато поема ръководството AtScale. За по-малко от две години Линч успява да спечели 100 млн. долара финансиране за базираната в Калифорния IT компания, да отвори два нови офиса – един в Бостън и един в София (първият извън Щатите, където ще бъдат инвестирани над 25 млн. долара), да увеличи екипа със 100%, да реализира скок в продажбите от 125% и да привлече клиенти като Bloomberg, GlaxoSmithKline, Kraft Heinz, JPMorgan Chase, Toyota, Wells Fargo и други.
Историята му звучи като извадена от филмите за американската мечта. Едва на 8 години, Линч, който е едно от петте деца в семейството, започва да продава вестници, за да помага на родителите си. Успява да изгради мрежа от 300 клиенти и да се научи на едно от най-ценните според него качества, довели го дотук – умението да преговаря. „Това ми беше в полза много години по-късно, когато продавах компаниите си“, споделя Линч в студиото на UpDate .
В неделя в предаването отново предстои разговор за това как градовете могат да станат умни. В този епизод UpDate среща зрителите с директора на дирекция „Корпоративни продажби“ във Vivacom Никола Гечев, който ще сподели интересни факти и за 5G мрежите.
“Населението на Земята е 7,5 млрд. души. А до 2050 г. трябва да стане 9 млрд. души. 70% от него ще живеят в градовете, което ще породи значително количество проблеми със себе си, свързани с управлението на мобилността, образованието, здравеопазване и дори изхранването. Към момента единственият възможен, ефективен и реалистичен подход за решаването на тези проблеми е концепцията за умния град. Тя е част от нещо още по-голямо – технологично явление, което се нарича „Индустрия 4.0“, заяви Гечев.
Тези и още технологични теми очаквайте в събота и неделя от 19:30 часа по Bloomberg TV Bulgaria.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

S&P 500 приключи търговията, отдръпвайки се от рекорда през предходната сесия
София Каломенидис: За успешно IPO – бъди подготвен, разкажи история, спечели доверие
Русия свива прогнозите си за добив на петрол, износът намалява от началото на май
Китай получава по 500 млн. долара на час от износ, подкрепен от АІ
Сенатът на САЩ утвърди Кевин Уорш за член на Управителния съвет на Фед
Кадър на деня за 12 май
Как стресът променя тялото и психиката ни
Рецепта за хрупкав карфиол с мед и чили
Проблемната кожа може да е знак за вътрешен дисбаланс
Рецепта от тефтера на баба: Салата от зеле и моркови
Мощно слънчево изригване носи към земята магнитна буря на 13 май
Мързелива баница без кори със сирене и кисело мляко
Спортът по телевизията днес, 13 май
Нова смърт разтърси НБА
Саутхемптън ще играе за влизане във Висшата лига
Мачовете по телевизията днес, 13 май
Секси журналистка дари вратар с второ дете + СНИМКИ
Трагедия в НБА! Почина звезда на 29 години
Дневен хороскоп за 13 май, сряда
Езикова школа Престиж: Лятото започва с английски, игри и нови приятелства
Sean Paul излиза на Vidas Art Arena с Rise Jamaica на 15 май 2026
5 зодии привличат пари и любов до 18 май 2026
Практикер стартира „Майсторска супер седмица“ с до -50% на хиляди продукти
Как да настроим удобен график на прахосмукачката робот
21 пияни или дрогирани водач спипа КАТ за ден
Шестима стажант-юристи встъпиха в длъжност в Окръжен съд - Варна
С 2 419 души е намаляло населението на Варненско за година
Черноморският регион трябва да стане реален приоритет на ЕС
Главно добричлии и шуменци са новите варненци
Черно море победи Локо Пловдив в директен сблъсък за място на баража за Европа
Космически сблъсък: Ракета на SpaceX ще се разбие в Луната
Гигантски калмар е забелязан край Австралия за първи път от 25 години
Сондите „Вояджър“ записаха зловещи звуци от космоса: Какво може да е това?
Вселената се разкрива: Разчетоха изгубена 2000-годишна звездна карта
Тектоничен разлом заплашва да разцепи Африка: Учени откриха първите признаци
Слънцето изпрати огнен „поздрав“ към Земята: Задава се магнитна буря