Варненският апелативен съд реши, че Параходство Български морски флот (БМФ) има право да получи обезщетение от СЖ Експресбанк АД заради блокиране на сметките на дружеството, съобщи Инфо радио.
Спорът е от края на април 2004 г., когато Екпресбанк блокира част от сметките на БМФ по искане на Централна кооперативна банка. ЦКБ е приемник от един от кредиторите на Варненската корабостроителница – Кредитна банка, обявена в несъстоятелност. Искът за обезпечение постъпи, след като параходството купи корабостроителницата.
През юли бе отхвърлен предявеният иск на БМФ срещу Експресбанк за обезщетение за причинени вреди от неизпълнение на задължение по договора за банково обслужване за 1 421 202 долара.
Според днешното решение на апелативния съд обаче БМФ е бил изряден платец и блокирането е накърнило както финансовите операции на компанията, така и доброто й име.
От БМФ съобщиха днес, че след като решението на съда влезе в сила, те ще потърсят и обезщетение за финансовите загуби.
БМФ ще получи обезщетение от СЖ Експресбанк
Варненският апелативен съд реши, че Параходство Български морски флот има право да получи обезщетение от СЖ Експресбанк АД заради блокиране на сметките на дружеството
07.01.2005 | 16:56 ч. Обновена: 28.07.2025 | 05:48 ч.
1

Напиши коментар
Към коментарите
Новини
-
Най-щастливият ден през август за всяка зодия
-
Мит ли е руската непобедимост?
-
Извайващи домашни тренировки, ако не обичате фитнеса
-
Кремъл: Камчатка беше силно подготвена за земетресението
-
В "най-щастливия си ден" децата в Газа ядат сух хляб и пият чай
-
Борисов от родопско село: Пак ще ми се подиграват, че хвърлям пари от джипката
-
Доц. Бацелова: “Бактерията човекоядец” обича солена морска вода
-
Младо момиче загина в тежка катастрофа край Бургас
-
Хари и Уилям няма да наследят къщата, в която е израснала принцеса Даяна
-
Зеленски даде зелена светлина: Мъже над 60 години ще стават войници
-
Тагарев: Русия е заплаха за Европа, България трябва да реагира на “черния списък”
-
Десислава Иванчева излиза на свобода, вицепрезидентът Йотова я помилва
-
Борисов от родопско село: Пак ще ми се подиграват, че хвърлям пари от джипката
-
Защо Путин трябва да обяви победа в Украйна сега?
-
Тръмп: Русия разполага с десет дни, за да прекрати военните действия в Украйна
Бизнес
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата