С 34% увеличение на реализираните нощувки приключва зимният сезон в Банско. Данните са официални и са подадени от туристическия бранш към Общинска администрация, съобщиха от общината.
Традиционно най-големият дял в посещенията е на българските туристи, британските и тези от съседните балкански държави. Посещенията от Руската федерация са нараснали с 40%, наблюдава се интересна тенденция на увеличение на посетителите от Италия, Швеция, Франция и Германия.
През изминалия сезон служителите на местната администрация са осъществили 179 проверки на обекти, от които 55 съвместно с органите на НАП, РПУ - Банско и Пожарната в Банско.
Продължава практиката "скрит клиент" за посещения на местата за настаняване чрез различни он лайн базирани резервационни системи.
"Ако обърнем поглед назад към 2011 година, ще установим, че декларираните нощувки на годишна база са нараснали от 578 хиляди на близо 820 хиляди през 2016 г. или общо с 42%. Цифрите говорят сами. Явно е, че туристическият бранш в нашия курорт е свършил добре своята работа. За което отправям своите поздрави към работещите в тази сфера. Явно е, че постоянството в осъществявания от общинска администрация Банско контрол също дава резултати и вади на светло част от туристическите услуги", коментира кметът Георги Икономов.
"Насочваме вниманието си към летния сезон, за който отново подготвяме силна серия от културни събития. Международният джаз фест празнува своя 20-годишен юбилей и организаторът му д-р Емил Илиев ще събере най-верните приятели и големите звезди на форума. Планираме още изненади, които гарантирано ще привлекат посетители през топлите месеци", допълни той.

Dow Jones и Nasdaq затвориха на ръба на корекцията
Тръмп обмисля завземане на ключовия за иранския износ на петрол о. Харг
Решението на Пауъл за мястото му в борда на Фед може да определи лидерството на Уорш
Психолог: Стресът на работа е измерим, но технологиите не трябва да са психотерапевти
Защо войната в Иран е провал за САЩ?
Столична община ще инвестира над 224 млн. лв. във ВиК и ремонти на улици
Постната баклава - част от пролетната трапеза за Благовещение
Сигнал от HelpBook: Неправомерно източиха средства от кредитната ми карта
НАСА ускорява темпото с по един робот към Луната всеки месец от 2027 г.
Великден 2026: По-малко шоколад за повече пари
Иран нападна Ерусалим: Чуха се експлозии и предупредителни сирени
Спортът по телевизията днес, 21 март
Мачовете по телевизията днес, 21 март
Борнемут и Манчестър Юнайтед си спретнаха зрелищно реми на „Виталити“
Байерн Мюнхен - Унион Берлин
Евертън - Челси
Край на мълчанието! „Извършителят“ на дузпата от мача Левски-Локо Пд проговори
Таро карта за 21 март, събота
Дневен хороскоп за 21 март, събота
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
Чък Норис почина на 86 години
Означава ли потта, че тренировката е по-ефективна
Домашните хакове, които помагат да бъдем по-здрави
Затварят участък от булевард "Осми приморски полк" на 26 март
Актьорът Михаил Мутафов бе отличен за цялостно творчество
Представиха първите влакове "Шкода", които ще возят пътниците с модерни мотриси
Хванаха за ден 34-ма шофьори с алкохол или наркотици
Хороскоп за 21 март 2026
Веласкес очаква тежък мач срещу Черно море
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната